user_mobilelogo
Dimarts, 26 Juny 2018 22:09

I Obert Baix Ter 2018

L'Obert Baix Ter IRT Sub 2200 és obert a tots els/les jugadors/es amb llicència federativa en vigor per a l'any 2018 que no superin els 2200 d'elo FIDE a l'inici del torneig. És vàlid per a Elo FIDE i FCE. es jugarà a l'Hotel Panorama, situat a l'Avinguda de Grècia, núm. 5 de L’Estartit (Torroella de Montgrí, Baix Empordà). Consistirà en un suís a 6 rondes (tres per dia) al ritme de 60 minuts més 30 segons per jugada, durant el cap de setmana de l'1 i 2 de setembre de 2018.

Els drets d'inscripció són de 20 euros general i 15 euros els menors de 14 anys i majors de 60 anys. L'ingrés s'ha de fer al compte bancari ES40 0081 0197 6800 0136 6839 indicant nom i cognoms i club, o a l’inici del torneig. Hi ha un descompte de 5 euros si es fa abans del dia 15 d'agost de 2018.

Per llegir les bases completes o les podeu descarregar clicant aquí.

Premis
General:

  • 1r classificat: trofeu + 100 euros
  • 2n classificat: trofeu + 50 euros
  • 3r classificat: trofeu + 30 euros

Trofeu pel primer de 3 Trams que es determinaran a l'inici de la primera ronda.
Trofeu pel millor Sub12 i Sub10.

Guardonats

General

  • 1r Classificat: Abel Lazaro
  • 2n Classificat: Llibert Cespedes
  • 3r Classificat: Antoni Benet

Trams

  • Tram A: Bernat Xifra
  • Tram B: Ivan Planella
  • Tram C: Dan Clotet

Edats

  • Sub12: Aleix Miró
  • Sub10: Pol Ortiz

Tots els emparellaments i resultats de les 6 rondes ho podeu consultar clicant AQUÍ, i la  classificació i al Chess-results.

Classificació i resultats XII Torneig Montgrí

En el chess-results es pot consultar tots els detalls del torneig.

Classificació

Ordre
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Nom
Cachadiña Marc
Bañeras Joel
Vilarrubies Eduard
Ros Biel
Guerra Lluc
Saballs Eric
De Bortoli Demian
Camps Arnau
Alitalo Pep
Raga Ferran
Peral Jan
Torro Eudald
Peral Nil
Moradell Vador
Bosacoma Jordi
Casamort Nil
Olagoitia Aritz
Camps Pau
Dilu Daniel
Paretes Aniol
Rivas Erin
Gr
U12
U10
U10
U12
U8
U10
U8
U10
U8
U8
U10
U10
U10
U8
U8
U8
U8
U10
U8
U8
U8
Pts.
6
5
4
4
4
4
3,5
3
3
3
3
3
3
3
2,5
2
2
2
2
1
1
Des1
19,5
22
24
19,5
18
17,5
17,5
22,5
18,5
18
18
17,5
17,5
15
21,5
21,5
16
13,5
12
16
15
Des2
12,5
13
15
13
12
11,5
11,5
14,5
11,5
12,5
12,5
11
10,5
10,5
13,5
14,5
11
9,5
7,5
11
10

 

Resultats de les 6 rondes:

Ronda 1

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Nom
Peral Jan
Cachadiña Marc
Casamort Nil
Ros Biel
Dilu Daniel
Camps Arnau
Olagoitia Aritz
Raga Ferran
Alitalo Pep
Saballs Eric
Rivas Erin
Resultat
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0
Nom
Bañeras Joel
Peral Nil
Guerra Lluc
De Bortoli Demian
Bosacoma Jordi
Moradell Vador
Camps Pau
Paretes Aniol
Torro Eudald
Vilarrubies Eduard
Sense emparellar

 

Ronda 2

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Nom
Bañeras Joel
Casamort Nil
Olagoitia Aritz
Bosacoma Jordi
Vilarrubies Eduard
Guerra Lluc
Camps Pau
Torro Eudald
De Bortoli Demian
Moradell Vador
Paretes Aniol
Resultat
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1
Nom
Raga Ferran
Cachadiña Marc
Ros Biel
Alitalo Pep
Camps Arnau
Peral Nil
Dilu Daniel
Rivas Erin
Saballs Eric
Peral Jan
bye

 

Ronda 3

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Nom
Ros Biel
Cachadiña Marc
Camps Arnau
De Bortoli Demian
Raga Ferran
Paretes Aniol
Peral Jan
Alitalo Pep
Saballs Eric
Peral Nil
Rivas Erin
Resultat
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1
Nom
Bañeras Joel
Bosacoma Jordi
Guerra Lluc
Camps Pau
Olagoitia Aritz
Torro Eudald
Vilarrubies Eduard
Casamort Nil
Dilu Daniel
Moradell Vador
bye

 

Ronda 4

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Nom
Bañeras Joel
Guerra Lluc
Vilarrubies Eduard
Bosacoma Jordi
Torro Eudald
Camps Pau
Moradell Vador
Paretes Aniol
Rivas Erin
Peral Nil
Dilu Daniel
Resultat
0 - 1
1 - 0
1 - 0
½ - ½
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0
Nom
Cachadiña Marc
Raga Ferran
Ros Biel
De Bortoli Demian
Camps Arnau
Alitalo Pep
Saballs Eric
Peral Jan
Casamort Nil
Olagoitia Aritz
Sense emparellar

 

Ronda 5

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Nom
Cachadiña Marc
Alitalo Pep
Vilarrubies Eduard
Ros Biel
Camps Arnau
Raga Ferran
Casamort Nil
Camps Pau
Rivas Erin
Olagoitia Aritz
Dilu Daniel
Resultat
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1
Nom
Torro Eudald
Bañeras Joel
Guerra Lluc
Bosacoma Jordi
De Bortoli Demian
Peral Jan
Saballs Eric
Paretes Aniol
Peral Nil
Moradell Vador
bye

 

Ronda 6

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Nom
Cachadiña Marc
Bañeras Joel
Guerra Lluc
Torro Eudald
Saballs Eric
Peral Jan
De Bortoli Demian
Peral Nil
Moradell Vador
Dilu Daniel
Olagoitia Aritz
Resultat
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1
Nom
Vilarrubies Eduard
Camps Arnau
Alitalo Pep
Ros Biel
Raga Ferran
Bosacoma Jordi
Casamort Nil
Camps Pau
Paretes Aniol
Rivas Erin
bye

XII Torneig d'Escacs Montgrí

  • Participants
        Poden participar els nascuts a partir l’any 2006 o posteriors.
  • Dates i local de joc
        Dissabte, 26 de maig de 2018
        Es juga al Museu Mediterrani Can Quintana, c/Ullà, 1 de Torroella de Montgrí
  • Inscripcions
        Presentar-se millor com a molt tard un quart abans de començar les partides
        Gratuit pels nens i nens de les escoles de Torroella i rodalies del Baix Ter.
  • Horari i ritme de joc
       L’inici de la primera partida serà a les 10h00.
       El ritme de joc serà de 10 minuts per jugador/a a finish.
       El campionat es farà pel sistema suís a 6 rondes segons el nombre de participants.
       Amb l'arbitratge de la Carles Vilà.
  • Premis
       Trofeu tres primers classificats i el millor Sub10 i Sub8
       Medalla per a tothom.

Guardonats

General

  • 1r Classificat: Marc Cachadiña
  • 2n Classificat: Joel Bañeras
  • 3r Classificat: Eduard Vilarrúbies

Sub10

  • 1r Classificat: Èric Saballs
  • 2n Classificat: Arnau Camps

Sub8

  • 1r Classificat: Lluc Guerra
  • 2n Classificat: Demian de Bartoli

Tots els emparellaments i resultats de les 6 rondes els podeu consultar clicant AQUÍ i al Chess-results.

Resultats del "VI Campionat Juvenil de Nadal 2017"

Veure la classificació final i els premiats aquí.

 

Ronda 1

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Núm.
14
2
16
4
18
6
20
8
22
10
24
12
27
28
26
30
Nom
Geli Guillem
Bañeras Gonzalez Joel
Lozano Salva Eric
Ros Grau Biel
Morales Sidarta
Deusedes Marc
Peral Jan
Torro Palet Eudald
Romero Badia Carlota
Alos Sauc
Ros Grau Ivet
Bosacoma Jordi
Solivera Abras Maria
Guerra Turon Roger
Sabater Roger
Serra Cruz Laia
Gr
S8
S10
S10
10
 
S10
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S10
S8
Pts.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Resultat
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0
0
Pts.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
 
 
Nom
Anglada Trias Aniol
Lozano Salva Adria
Cachadiña Barceló Marc
Magim Eloi
Serra Cruz Oriol
Paretas Aniol
Guerra Turon Lluc
Peral Nil
Alitalo Pep
Romero Badia Isaac
Alos Roger
Sabater Arnau
Casamort Nil
Pons Ibai
Sense emparellar
Sense emparellar
Gr
 
S8
S10
S8
S10
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
 
Núm.
1
15
3
17
5
19
7
21
9
23
11
25
13
29
 

 

Ronda 2

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Núm.
1
11
3
13
5
23
7
9
19
21
15
25
17
26
28
30
Nom
Anglada Trias Aniol
Alos Roger
Cachadiña Barceló Marc
Casamort Nil
Serra Cruz Oriol
Romero Badia Isaac
Guerra Turon Lluc
Alitalo Pep
Paretas Aniol
Peral Nil
Lozano Salva Adria
Sabater Arnau
Magim Eloi
Sabater Roger
Guerra Turon Roger
Serra Cruz Laia
Gr
 
S8
S10
S8
S10
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S10
S8
S8
Pts.
1
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Resultat
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1
0
Pts.
1
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
0
 
 
Nom
Torro Palet Eudald
Bañeras Gonzalez Joel
Bosacoma Jordi
Ros Grau Biel
Romero Badia Carlota
Deusedes Marc
Pons Ibai
Peral Jan
Alos Sauc
Geli Guillem
Ros Grau Ivet
Lozano Salva Eric
Solivera Abras Maria
Morales Sidarta
bye
Sense emparellar
Gr
S8
S10
S8
10
S8
S10
S8
S8
S8
S8
S8
S10
S8
 
 
Núm.
8
2
12
4
22
6
29
20
10
14
24
16
27
18
 

 

Ronda 3

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Núm.
4
2
6
8
10
22
12
24
16
29
20
27
14
30
18
Nom
Ros Grau Biel
Bañeras Gonzalez Joel
Deusedes Marc
Torro Palet Eudald
Alos Sauc
Romero Badia Carlota
Bosacoma Jordi
Ros Grau Ivet
Lozano Salva Eric
Pons Ibai
Peral Jan
Solivera Abras Maria
Geli Guillem
Serra Cruz Laia
Morales Sidarta
Gr
10
S10
S10
S8
S8
S8
S8
S8
S10
S8
S8
S8
S8
S8
 
Pts.
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
Resultat
0 - 1
1 - 0
½ - ½
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
Pts.
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
Nom
Anglada Trias Aniol
Serra Cruz Oriol
Cachadiña Barceló Marc
Guerra Turon Lluc
Peral Nil
Alos Roger
Romero Badia Isaac
Casamort Nil
Sabater Roger
Magim Eloi
Guerra Turon Roger
Alitalo Pep
Paretas Aniol
Lozano Salva Adria
Sabater Arnau
Gr
 
S10
S10
S8
S8
S8
S8
S8
S10
S8
S8
S8
S8
S8
S8
Núm.
1
5
3
7
21
11
23
13
26
17
28
9
19
15
25

 

Ronda 4

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Núm.
7
1
3
5
13
23
17
18
9
26
11
28
29
15
19
Nom
Guerra Turon Lluc
Anglada Trias Aniol
Cachadiña Barceló Marc
Serra Cruz Oriol
Casamort Nil
Romero Badia Isaac
Magim Eloi
Morales Sidarta
Alitalo Pep
Sabater Roger
Alos Roger
Guerra Turon Roger
Pons Ibai
Lozano Salva Adria
Paretas Aniol
Gr
S8
 
S10
S10
S8
S8
S8
 
S8
S10
S8
S8
S8
S8
S8
Pts.
3
3
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
0
0
Resultat
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
½ - ½
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Pts.
3
2
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
0
0
Nom
Bañeras Gonzalez Joel
Deusedes Marc
Ros Grau Biel
Peral Jan
Peral Nil
Lozano Salva Eric
Romero Badia Carlota
Torro Palet Eudald
Ros Grau Ivet
Alos Sauc
Serra Cruz Laia
Bosacoma Jordi
Geli Guillem
Sabater Arnau
Solivera Abras Maria
Gr
S10
S10
10
S8
S8
S10
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
Núm.
2
6
4
20
21
16
22
8
24
10
30
12
14
25
27

 

Ronda 5

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Núm.
2
5
22
21
6
4
14
12
16
20
8
30
24
25
27
Nom
Bañeras Gonzalez Joel
Serra Cruz Oriol
Romero Badia Carlota
Peral Nil
Deusedes Marc
Ros Grau Biel
Geli Guillem
Bosacoma Jordi
Lozano Salva Eric
Peral Jan
Torro Palet Eudald
Serra Cruz Laia
Ros Grau Ivet
Sabater Arnau
Solivera Abras Maria
Gr
S10
S10
S8
S8
S10
10
S8
S8
S10
S8
S8
S8
S8
S8
S8
Pts.
4
3
3
3
2
2
2
2
2
1
1
1
0
Resultat
½ - ½
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
½ - ½
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
Pts.
4
3
3
2
2
2
2
2
1
1
1
1
0
Nom
Anglada Trias Aniol
Cachadiña Barceló Marc
Guerra Turon Lluc
Romero Badia Isaac
Alitalo Pep
Sabater Roger
Alos Roger
Magim Eloi
Casamort Nil
Morales Sidarta
Alos Sauc
Paretas Aniol
Guerra Turon Roger
Pons Ibai
Lozano Salva Adria
Gr
 
S10
S8
S8
S8
S10
S8
S8
S8
 
S8
S8
S8
S8
S8
Núm.
1
3
7
23
9
26
11
17
13
18
10
19
28
29
15

 

Ronda 6

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Núm.
3
1
7
16
21
17
20
9
10
11
29
13
25
30
15
Nom
Cachadiña Barceló Marc
Anglada Trias Aniol
Guerra Turon Lluc
Lozano Salva Eric
Peral Nil
Magim Eloi
Peral Jan
Alitalo Pep
Alos Sauc
Alos Roger
Pons Ibai
Casamort Nil
Sabater Arnau
Serra Cruz Laia
Lozano Salva Adria
Gr
S10
 
S8
S10
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
Pts.
4
3
3
3
2
2
2
2
2
1
1
0
Resultat
1 - 0
1 - 0
0 - 1
½ - ½
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
½ - ½
0 - 1
0 - 1
½ - ½
Pts.
4
3
3
3
3
2
2
2
2
2
1
1
Nom
Bañeras Gonzalez Joel
Romero Badia Isaac
Deusedes Marc
Ros Grau Biel
Serra Cruz Oriol
Geli Guillem
Romero Badia Carlota
Morales Sidarta
Ros Grau Ivet
Paretas Aniol
Bosacoma Jordi
Sabater Roger
Torro Palet Eudald
Solivera Abras Maria
Guerra Turon Roger
Gr
S10
S8
S10
10
S10
S8
S8
 
S8
S8
S8
S10
S8
S8
S8
Núm.
2
23
6
4
5
14
22
18
24
19
12
26
8
27
28

VI Torneig d'Escacs de Nadal 2017

  • Data: 23 de desembre del 2017
  • Rondes: 6 pel sistema suís
  • Ritme de joc: 10 minuts per jugador i partida
  • Grup: únic sub14 (nascuts a l'any 2003 en endavant)
  • Hora d'inici: 10:00
  • Local de joc: Museu de la Mediterrània Can Quintana, Torroella de Montgrí
  • Premis:
    • Copa 3 classificats general
    • Copa 2 primers classificats Sub-10 (nascuts anys 2007 i 2008)
    • Copa 2 primers classificats Sub-8 (nascuts any 2009 en endavant)
    • Medalla per a la resta

Guardonats

General

  • 1r Classificat: Marc Cachadiña
  • 2n Classificat: Aniol Anglada
  • 3r Classificat: Marc Deusedes

Sub10

  • 1r Classificat: Joel Bañeras
  • 2n Classificat: Oriol Serra

Sub8

  • 1r Classificat: Isaac Romero
  • 2n Classificat: Lluc Guerra

Clasificació Final

Ordre
1
2
3
4
5
    6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Nom
Cachadiña Barceló Marc
Anglada Trias Aniol
Deusedes Marc
Bañeras Gonzalez Joel
Serra Cruz Oriol
Romero Badia Isaac
Guerra Turon Lluc
Magim Eloi
Ros Grau Biel
Lozano Salva Eric
Peral Jan
Romero Badia Carlota
Geli Guillem
Peral Nil
Alos Sauc
Bosacoma Jordi
Paretas Aniol
Morales Sidarta
Torro Palet Eudald
Sabater Roger
Casamort Nil
Alitalo Pep
Alos Roger
Pons Ibai
Solivera Abras Maria
Ros Grau Ivet
Guerra Turon Roger
Sabater Arnau
Serra Cruz Laia
Lozano Salva Adria
Gr
S10
 
S10
S10
S10
S8
S8
S8
10
S10
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
 
S8
S10
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
S8
Pts.
5,5
5,5
4,5
4,5
4,0
4,0
4,0
4,0
3,5
3,5
3,5
3,0
3,0
3,0
3,0
3,0
3,0
3,0
2,5
2,5
2,5
2,0
2,0
2,0
2,0
2,0
1,5
1,0
1,0
0,5
 Des1 
23,0
22,0
24,0
21,5
22,5
22,5
20,0
16,5
24,0
19,5
17,0
19,5
19,5
19,0
17,5
17,5
16,5
16,0
19,5
19,0
17,0
18,0
17,5
16,0
14,0
11,0
13,0
14,5
14,0
12,5
 Des2 
15,5
15,0
16,5
15,5
14,0
14,0
13,5
11,0
16,0
13,0
12,0
13,5
12,0
12,5
11,5
11,0
10,0
11,0
13,0
13,0
11,5
11,5
11,0
11,0
9,5
7,5
9,0
10,5
10,0
7,0

Tots els emparellaments i resultats de les 6 rondes ho podeu consultar clicant AQUÍ i al Chess-results.

Classificació i resultats XI Torneig Montgrí

En el chess-results es pot consultar tots els detalls del torneig.

Classificació

Ordre
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Nom
Anglada Trias Aniol
Bañeras Gonzalez Pol
Ros Grau Biel
Bañeras Gonzalez Joel
Ortinez Goksadze Nicolas
Torró Palet Eudald
Romero Issac
Parnau Marc
Camps I Navarrete Arnau
Deusedes Marc
Guerra Lluc
Macià Roc
Peral Nil
Camps Pau
Peral Jan
Guerra Roger
Pts.
5
4
4
3
3
3
3
2,5
2
2
2
2
1,5
1,5
1
0,5
Des1
13,5
17,5
14
16
14
13
11
13,5
14
13
10
9,5
11,5
11
8,5
10
Des2
7,5
10
8
9
8
7,5
6,5
7,5
8,5
7,5
6
6
6,5
7
5,5
6
Des3
13,5
12,5
10
7
7
6
4
3,75
2
1,5
2,5
2
3,25
2,5
1
0,5

 

Resultats de les 5 rondes:

Ronda 1

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Parnau Marc
Bañeras Gonzalez Pol
Guerra Lluc
Camps I Navarrete Arnau
Peral Jan
Macià Roc
Romero Issac
Torró Palet Eudald
Resultat
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Nom
Anglada Trias Aniol
Ros Grau Biel
Bañeras Gonzalez Joel
Guerra Roger
Deusedes Marc
Peral Nil
Ortinez Goksadze Nicolas
Camps Pau

 

Ronda 2

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Anglada Trias Aniol
Ortinez Goksadze Nicolas
Bañeras Gonzalez Joel
Peral Nil
Guerra Roger
Peral Jan
Ros Grau Biel
Camps Pau
Resultat
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
Nom
Deusedes Marc
Bañeras Gonzalez Pol
Torró Palet Eudald
Camps I Navarrete Arnau
Macià Roc
Parnau Marc
Romero Issac
Guerra Lluc

 

Ronda 3

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Camps I Navarrete Arnau
Bañeras Gonzalez Pol
Deusedes Marc
Macià Roc
Torró Palet Eudald
Parnau Marc
Guerra Lluc
Romero Issac
Resultat
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
½ - ½
1 - 0
1 - 0
Nom
Anglada Trias Aniol
Bañeras Gonzalez Joel
Ros Grau Biel
Camps Pau
Ortinez Goksadze Nicolas
Peral Nil
Peral Jan
Guerra Roger

 

Ronda 4

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Anglada Trias Aniol
Bañeras Gonzalez Joel
Ros Grau Biel
Peral Nil
Deusedes Marc
Ortinez Goksadze Nicolas
Camps Pau
Guerra Roger
Resultat
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
½ - ½
Nom
Bañeras Gonzalez Pol
Macià Roc
Camps I Navarrete Arnau
Torró Palet Eudald
Parnau Marc
Guerra Lluc
Romero Issac
Peral Jan

 

Ronda 5

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Bañeras Gonzalez Joel
Torró Palet Eudald
Bañeras Gonzalez Pol
Camps I Navarrete Arnau
Macià Roc
Guerra Lluc
Guerra Roger
Peral Jan
Resultat
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
½ - ½
Nom
Anglada Trias Aniol
Ros Grau Biel
Parnau Marc
Ortinez Goksadze Nicolas
Romero Issac
Peral Nil
Deusedes Marc
Camps Pau

XI Torneig d'Escacs Montgrí

  • Participants
        Poden participar els nascuts a partir l’any 2003 o posteriors.
  • Dates i local de joc
        Dissabte, 27 de maig de 2017
        Es juga al Museu Can Quintana de Torroella de Montgrí 
  • Inscripcions
        Gratuit pels nens i nens de les escoles de Torroella i rodalies del Baix Ter.
  • Horari i ritme de joc
       L’inici de la primera partida serà a les 10h00.
       El ritme de joc serà de 10 minuts per jugador/a a finish.
       El campionat es farà pel sistema suís a 5 rondes segons el nombre de participants.
       Amb l'arbitratge de la Carles Vilà.
  • Premis
       Trofeu tres primers classificats i el millor Sub10 i Sub8
       Obsequis per a tothom.
  • Guardonats
    1. Aniol Anglada
    2. Pol Bañeras
    3. Biel Ros
    Millor Sub10 Joel Bañeras
    Millor Sub8 Eudald Torró

Resultats del "V Campionat Juvenil de Nadal 2016"

Veure la classificació final i els premiats aquí.

 

Ronda 1

Ta.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
SNo.
1
17
4
20
6
23
8
25
10
27
12
29
15
31
2
14
19
21
Nom
Danés Roger
Parnau Marc
Vilà i Bagué Arnau
Badal Teo
Ros Grau Biel
Mora Pol
Camps i Navarrete Arnau
Peral Jan
Bañeras González Joel
Reynés Erik
Torró Palet Eudald
Ventura Angel
Jurca Gerard
Badal Pau
Fernandez Mera Joan
Vilà Butt Otis
Alonso Arnau
Bonet Arnau
Pts
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Res.
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1
0
0
0
0
Pts
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
 
 
 
 
 
Nom
Bañeras Pol
Garcia Nicolas
Pigem Pol
Anglada Trias Aniol
Deusedes Marc
Cachadiña Barceló Marc
Olive Marcos
Olivé de la Calle Ignacio
Peral Nil
Serra Cruz Oriol
Romero Isaac
Jurca Marc
Ventura Josep
bye
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
SNo.
16
3
18
5
22
7
24
9
26
11
28
13
30
 
 
 
 
 

 

Ronda 2

Ta.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
SNo.
9
3
11
5
13
7
31
16
24
18
26
22
28
30
2
14
19
21
Nom
Olivé de la Calle Ignacio
Garcia Nicolas
Serra Cruz Oriol
Anglada Trias Aniol
Jurca Marc
Cachadiña Barceló Marc
Badal Pau
Bañeras Pol
Olive Marcos
Pigem Pol
Peral Nil
Deusedes Marc
Romero Isaac
Ventura Josep
Fernandez Mera Joan
Vilà Butt Otis
Alonso Arnau
Bonet Arnau
Pts
1
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Res.
0 - 1
½ - ½
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1
0
0
0
0
Pts
1
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
 
 
 
 
 
Nom
Danés Roger
Bañeras González Joel
Vilà i Bagué Arnau
Torró Palet Eudald
Ros Grau Biel
Jurca Gerard
Camps i Navarrete Arnau
Peral Jan
Parnau Marc
Reynés Erik
Badal Teo
Ventura Angel
Mora Pol
bye
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
SNo.
1
10
4
12
6
15
8
25
17
27
20
29
23
 
 
 
 
 

 

Ronda 3

Ta.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
SNo.
1
4
8
6
10
20
12
15
30
17
27
25
23
29
2
14
19
21
Nom
Danés Roger
Vilà i Bagué Arnau
Camps i Navarrete Arnau
Ros Grau Biel
Bañeras González Joel
Badal Teo
Torró Palet Eudald
Jurca Gerard
Ventura Josep
Parnau Marc
Reynés Erik
Peral Jan
Mora Pol
Ventura Angel
Fernandez Mera Joan
Vilà Butt Otis
Alonso Arnau
Bonet Arnau
Pts
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
0
Res.
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1
0
0
0
0
Pts
2
2
2
1
1
1
1
1
1
0
0
0
 
 
 
 
 
Nom
Cachadiña Barceló Marc
Jurca Marc
Anglada Trias Aniol
Garcia Nicolas
Olivé de la Calle Ignacio
Serra Cruz Oriol
Deusedes Marc
Romero Isaac
Bañeras Pol
Badal Pau
Olive Marcos
Pigem Pol
Peral Nil
bye
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
SNo.
7
13
5
3
9
11
22
28
16
31
24
18
26
 
 
 
 
 

 

Ronda 4

Ta.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
SNo.
5
10
16
7
22
11
13
3
9
18
31
26
24
25
2
14
19
21
Nom
Anglada Trias Aniol
Bañeras González Joel
Bañeras Pol
Cachadiña Barceló Marc
Deusedes Marc
Serra Cruz Oriol
Jurca Marc
Garcia Nicolas
Olivé de la Calle Ignacio
Pigem Pol
Badal Pau
Peral Nil
Olive Marcos
Peral Jan
Fernandez Mera Joan
Vilà Butt Otis
Alonso Arnau
Bonet Arnau
Pts
3
2
2
2
2
2
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
Res.
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
½ - ½
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1
0
0
0
0
Pts
3
3
2
2
2
2
2
1
1
1
1
1
0
 
 
 
 
 
Nom
Danés Roger
Vilà i Bagué Arnau
Ros Grau Biel
Parnau Marc
Camps i Navarrete Arnau
Jurca Gerard
Reynés Erik
Torró Palet Eudald
Romero Isaac
Ventura Angel
Badal Teo
Ventura Josep
Mora Pol
bye
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
SNo.
1
4
6
17
8
15
27
12
28
29
20
30
23
 
 
 
 
 

 

Ronda 5

Ta.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
SNo.
1
15
16
22
8
17
6
30
20
23
28
12
29
24
2
14
19
21
Nom
Danés Roger
Jurca Gerard
Bañeras Pol
Deusedes Marc
Camps i Navarrete Arnau
Parnau Marc
Ros Grau Biel
Ventura Josep
Badal Teo
Mora Pol
Romero Isaac
Torró Palet Eudald
Ventura Angel
Olive Marcos
Fernandez Mera Joan
Vilà Butt Otis
Alonso Arnau
Bonet Arnau
Pts
4
3
3
3
2
2
2
2
2
1
1
1
0
0
0
0
0
Res.
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1
0
0
0
0
Pts
4
3
3
3
2
2
2
1
1
1
 
 
 
 
 
Nom
Vilà i Bagué Arnau
Anglada Trias Aniol
Cachadiña Barceló Marc
Jurca Marc
Garcia Nicolas
Bañeras González Joel
Reynés Erik
Serra Cruz Oriol
Pigem Pol
Olivé de la Calle Ignacio
Peral Jan
Badal Pau
Peral Nil
bye
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
SNo.
4
5
7
13
3
10
27
11
18
9
25
31
26
 
 
 
 
 

 

Ronda 6

Ta.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
SNo.
4
13
7
3
11
18
27
20
25
26
30
28
31
23
2
14
19
21
Nom
Vilà i Bagué Arnau
Jurca Marc
Cachadiña Barceló Marc
Garcia Nicolas
Serra Cruz Oriol
Pigem Pol
Reynés Erik
Badal Teo
Peral Jan
Peral Nil
Ventura Josep
Romero Isaac
Badal Pau
Mora Pol
Fernandez Mera Joan
Vilà Butt Otis
Alonso Arnau
Bonet Arnau
Pts
5
4
4
3
3
3
2
2
2
2
1
1
0
0
0
0
Res.
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1
0
0
0
0
Pts
4
4
3
3
3
2
2
2
2
1
1
 
 
 
 
 
Nom
Anglada Trias Aniol
Danés Roger
Bañeras González Joel
Jurca Gerard
Deusedes Marc
Bañeras Pol
Olivé de la Calle Ignacio
Ros Grau Biel
Camps i Navarrete Arnau
Torró Palet Eudald
Parnau Marc
Olive Marcos
Ventura Angel
bye
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
SNo.
5
1
10
15
22
16
9
6
8
12
17
24
29
 
 
 
 
 

V Torneig d'Escacs de Nadal 2016

  • Data: 23 de desembre del 2016
  • Rondes: 6 pel sistema suís
  • Ritme de joc: 10 minuts per jugador i partida
  • Grup: únic sub14 (nascuts a l'any 2002 en endavant)
  • Hora d'inici: 16:00
  • Local de joc: Museu de la Mediterrània Can Quintana, Torroella de Montgrí
  • Premis:
    • Copa 3 classificats general
    • Copa 2 primers classificats Sub-10 (nascuts anys 2006 i 2007)
    • Copa 2 primers classificats Sub-8 (nascuts any 2008 en endavant)
    • Medalla per a la resta

Guardonats

General

  • 1r Classificat: Arnau Vilà
  • 2n Classificat: Roger Danés
  • 3r Classificat: Marc Cachadiña

Sub10

  • 1r Classificat: Erik Reynés
  • 2n Classificat: Biel Ros

Sub8

  • 1r Classificat: Marc Jurca
  • 2n Classificat: Marc Deusedes

Clasificació Final

Ordre
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Nom
Vilà i Bagué Arnau
Danés Roger
Cachadiña Barceló Marc
Garcia Nicolas
Jurca Marc
Anglada Trias Aniol
Bañeras Pol
Deusedes Marc
Reynés Erik
Bañeras González Joel
Ros Grau Biel
Jurca Gerard
Serra Cruz Oriol
Torró Palet Eudald
Pigem Pol
Parnau Marc
Camps i Navarrete Arnau
Olivé de la Calle Ignacio
Romero Isaac
Ventura Josep
Badal Teo
Peral Jan
Badal Pau
Mora Pol
Peral Nil
Ventura Angel
Olive Marcos
Pts.
6
5
5
4,5
4
4
4
4
4
3,5
3
3
3
3
3
3
3
2,5
2,5
2
2
2
2
2
2
1
1
BUC
22,5
25,5
20
18,5
22,5
22
19
16,5
16
23
22,5
20,5
20,5
18,5
18
16,5
16
18
12
17
16,5
16
14
13,5
12
16
14,5

Clasificació Sub10

Rank
3
9
11
16
18
Nom
Cachadiña Barceló Marc
Reynés Erik
Ros Grau Biel
Parnau Marc
Olivé de la Calle Ignacio
Pts
5
4
3
3
BUC
20
16
22½
16½
18

Clasificació Sub8

Rank
1
5
8
10
12
13
14
17
Nom
Vilà i Bagué Arnau
Jurca Marc
Deusedes Marc
Bañeras González Joel
Jurca Gerard
Serra Cruz Oriol
Torró Palet Eudald
Camps i Navarrete Arnau
Pts
6
4
4
3
3
3
3
BUC
22½
22½
16½
23
20½
20½
18½
16

Tots els emparellaments i resultats de les 6 rondes ho podeu consultar clicant AQUÍ i al Chess-results.

I Torneig de Tardor 2016

  • Dates: Del 7 d'octubre al 25 de novembre 2016
  • Rondes:  6 ó 8 pel sistema suís (segons inscrits)
  • Ritme de joc: 30 minuts més 30 segons per jugada
  • Hora d'inici: 18:30 a 20:00
  • Local de joc: Casa Pastors, Carrer Major, 31; Torroella de Montgrí
  • Premis: Copa als tres primers classificats

Torneig d'escacs de promoció del Club Escacs Montgrí que es farà en 6 ó 8 setmanes els divendres a la tarda a partir de les 18:30 a Casa Pastors (c/Major,31 de Torroella de Montgrí). El primer divendres seria el 7 d'octubre.

Cada divendres cada participant faria una sola partida d'escacs a ritme lent on haurà d'apuntar la partida. En acabar es repassarien i qui vulgui (i si hi ha temps) es podran fer partides ràpides o altres joca fins a les 8 del vespre.

És un torneig d'iniciació però també d'entrenament per tots aquells/es qui vulguin fer després els campionats oficials.

A veure qui és el millor jugador del Club!!