user_mobilelogo

Resultats del "III Campionat Juvenil de Nadal 2014"

Veure la classificació final i els premiats aquí.

 

Ronda 1

Taula
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
 
Nom
Adrià Verdaguer
Arnau Vilà
Nicolás García
Bruno Biegas
Damián Granados
Gerard Ribas
Joan Mera
Joel Nicolau
Caïm Subirà
Rafael Gòmez
Genís Danés
Robert Luna
Thomas Lardeaux
Robert Font
Pts
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Resultat
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - -
Pts
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
 
Nom
Aniol Anglada
Roger Danés
Azael Subirà
Aleix Costa
Genís Ribas
París Lloret
Joan Muñoz
Jan de las Heras
Júlia Xicars
Fermín Biegas
Ricard Verdaguer
Joel Agell
Ferran Font
Descans

 

Ronda 2

Taula
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
 
Nom
Fermín Biegas
Roger Danés
Joan Muñoz
Aleix Costa
Robert Font
París Lloret
Jan de las Heras
Genís Ribas
Joel Agell
Aniol Anglada
Júlia Xicars
Azael Subirà
Ricard Verdaguer
Ferran Font
Pts
1
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
0
Resultat
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
½ - ½
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - -
Pts
1
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
 
Nom
Adrià Verdaguer
Caïm Subirà
Nicolás García
Genís Danés
Damián Granados
Robert Luna
Thomas Lardeaux
Joan Mera
Gerard Ribas
Joel Nicolau
Arnau Vilà
Rafael Gòmez
Bruno Biegas
Descans

 

Ronda 3

Taula
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
 
Nom
Adrià Verdaguer
Damián Granados
Nicolás García
Joan Mera
Caïm Subirà
Robert Luna
Genís Danés
Thomas Lardeaux
Arnau Vilà
Ferran Font
Bruno Biegas
Gerard Ribas
Joel Nicolau
Rafael Gòmez
Pts
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1
0
½
0
0
Resultat
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - -
Pts
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
½
0
0
 
Nom
Aleix Costa
Roger Danés
París Lloret
Jan de las Heras
Joan Muñoz
Fermín Biegas
Robert Font
Aniol Anglada
Ricard Verdaguer
Azael Subirà
Joel Agell
Genís Ribas
Júlia Xicars
Descans

 

Ronda 4

Taula
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
 
Nom
Nicolás García
Aleix Costa
Roger Danés
París Lloret
Fermín Biegas
Jan de las Heras
Joan Muñoz
Joel Agell
Aniol Anglada
Azael Subirà
Júlia Xicars
Rafael Gòmez
Genís Ribas
Joel Nicolau
Pts
3
2
2
2
2
2
2
1
1
1
1
0
0
Resultat
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
½ - ½
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - -
Pts
3
3
2
2
2
2
2
1
1
1
1
0
 
Nom
Adrià Verdaguer
Damián Granados
Thomas Lardeaux
Arnau Vilà
Joan Mera
Ferran Font
Genís Danés
Caïm Subirà
Gerard Ribas
Ricard Verdaguer
Robert Luna
Robert Font
Bruno Biegas
Descans

 

Ronda 5

Taula
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
 
Nom
Adrià Verdaguer
Joan Mera
Jan de las Heras
Joan Muñoz
Gerard Ribas
Caïm Subirà
Thomas Lardeaux
Genís Danés
Arnau Vilà
Ferran Font
Ricard Verdaguer
Robert Luna
Robert Font
Bruno Biegas
Pts
4
3
3
3
2
2
2
2
2
2
1
1
1
0
Resultat
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - -
Pts
4
3
3
3
2
2
2
2
2
1
1
 
Nom
Damián Granados
Roger Danés
Nicolás García
París Lloret
Aleix Costa
Azael Subirà
Fermín Biegas
Júlia Xicars
Rafael Gòmez
Joel Agell
Aniol Anglada
Genís Ribas
Joel Nicolau
Descans

 

Ronda 6

Taula
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
 
Nom
Damián Granados
Roger Danés
París Lloret
Aleix Costa
Júlia Xicars
Thomas Lardeaux
Joel Agell
Aniol Anglada
Fermín Biegas
Azael Subirà
Rafael Gòmez
Bruno Biegas
Genís Ribas
Ricard Verdaguer
Pts
5
4
4
3
3
3
2
2
2
1
1
1
Resultat
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
½ - ½
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - -
Pts
4
4
3
3
3
3
3
2
2
2
2
2
1
 
Nom
Nicolás García
Adrià Verdaguer
Joan Mera
Arnau Vilà
Jan de las Heras
Caïm Subirà
Joan Muñoz
Genís Danés
Ferran Font
Robert Luna
Gerard Ribas
Robert Font
Joel Nicolau
Descans

I Torneig llampec Fira de Sant Andreu

  • Data: 29 de novembre de 2014
  • Rondes: 7 pel sistema suís i desempat Bulchoz
  • Ritme de joc: 5 minuts + 3 segons de retard per jugada (sistema Bronstein)
  • Hora inici: 16:00
  • Local de joc: Casa Pastors, c/Major, 31
  • Trofeus: els 3 primers classificats

 

Classificacions parcials i resultats de totes les rondes

Cliqueu aquí

 

Classificació Final total per punts

Núm.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Nom
Vilà Carles
Vincent Henri
Batlle Francesc
Danés Roger
Danés Joaquim
Garcia Nicolás
Verdaguer Ricard
Verdaguer Adrià
De las Heras Jan
Costa Aleix
Danés Jordi
Danés Genís
Verdaguer Ramon
De las Heras Joan
Montes Robert
Montes Adrià
1 volta
4
3
2
3
1
2
3
2
2
1
1
1
1
0
2 volta
3
2
2
2
1
3
2
1
0
1
1
2
2
½
½
1
Total
7
5
4
4
4
4
3
3
3
3
3
1

A continuació les classificacions parcials i tots els resultats de totes les rondes jugades en el I Torneig Llampec Fira de Sant Andreu 2014. Primer les classificacions i els resultats de les primeres quatre rondes dels 16 jugadors participants i després les tres rondes restants dividits en dos grups de vuit jugadors.

Classificació primeres 4 rondes

Núm.
1
2
3
 
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Nom
Vilà Carles
Vincent Henri
Batlle Francesc
De las Heras Jan
Danés Joaquim
Verdaguer Adrià
Costa Aleix
Danés Roger
Verdaguer Ricard
Danés Jordi
Danés Genís
Verdaguer Ramon
De las Heras Joan
Garcia Nicolás
Montes Robert
Montes Adrià
Pts
4
3
3
3
2
2
2
2
1
1
1
1
1
0
BUC
8
8
11½
8
8
5
11½
10
5
6

 

Classificació Final Grup A (8 primers classificats)

Núm.
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Vilà Carles
Vincent Henri
Batlle Francesc
Danés Roger
Verdaguer Adrià
Costa Aleix
Danés Joaquim
De las heras Jan
Pts
3
2
2
2
1
1
1
0
BUC
5
5
4
2
6
6
3
5

 

Classificació Final Grup B (8 segons classificats)

Núm.
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Garcia Nicolás
Danés Genís
Verdaguer Ricard
Verdaguer Ramon
Danés Jordi
Montés Adrià
Montés Robert
De las Heras Joan
Pts
3
2
2
2
1
1
½
½
BUC
5
6

 

Resultats de totes les 4 rondes primeres

Ronda 1

Taula
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Garcia Nicolás
Costa Aleix
Montes Robert
Danés Joaquim
Verdaguer Ramon
Danés Roger
Vilà Carles
De las Heras Joan
Res.
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Nom
Batlle Francesc
Montes Adrià
Danés Genís
Verdaguer Adrià
Danés Jordi
Verdaguer Ricard
De las Heras Jan
Vincent Henri

Ronda 2

Taula
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Batlle Francesc
Verdaguer Ricard
Danés Genís
Verdaguer Adrià
De las Heras Joan
Danés Jordi
Montes Adrià
De las Heras Jan
Res.
1 - 0
0 - 1
0 - 1
½ - ½
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
Nom
Verdaguer Ramon
Costa Aleix
Vilà Carles
Vincent Henri
Danés Joaquim
Garcia Nicolás
Danés Roger
Montes Robert

 

Ronda 3

Taula
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Costa Aleix
Vilà Carles
Vincent Henri
Danés Joaquim
Danés Roger
Verdaguer Ramon
Montes Robert
Garcia Nicolás
Res.
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Nom
Batlle Francesc
Verdaguer Adrià
Danés Genís
Verdaguer Ricard
Danés Jordi
De las Heras Jan
De las Heras Joan
Montes Adrià

 

Ronda 4

Taula
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Batlle Francesc
De las Heras Jan
Danés Genís
Vincent Henri
Verdaguer Adrià
Danés Jordi
Verdaguer Ricard
Montes Adrià
Res.
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
Nom
Vilà Carles
Costa Aleix
Danés Joaquim
Danés Roger
Garcia Nicolás
De las Heras Joan
Verdaguer Ramon
Montes Robert

Resultats de totes les 3 rondes Grup A

Ronda 5

Taula
1
2
3
4
Nom
De las heras Jan
Costa Aleix
Vilà Carles
Danés Joaquim
Res.
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Nom
Batlle Francesc
Verdaguer Adrià
Danés Roger
Vincent Henri

 

Ronda 6

Taula
1
2
3
4
Nom
Batlle Francesc
Vincent Henri
Danés Joaquim
Danés Roger
Res.
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Nom
Verdaguer Adrià
Vilà Carles
Costa Aleix
De las heras Jan

 

Ronda 7

Taula
1
2
3
4
Nom
Vilà Carles
De las heras Jan
Costa Aleix
Vincent Henri
Res.
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Nom
Batlle Francesc
Danés Joaquim
Danés Roger
Verdaguer Adrià

 

Resultats de totes les 3 rondes Grup B

Ronda 5

Taula
1
2
3
4
Nom
Montés Adrià
Danés Genís
Verdaguer Ramon
Garcia Nicolás
Res.
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
Nom
Danés Jordi
Montés Robert
De las Heras Joan
Verdaguer Ricard

 

Ronda 6

Taula
1
2
3
4
Nom
Danés Jordi
Verdaguer Ramon
De las Heras Joan
Verdaguer Ricard
Res.
0 - 1
0 - 1
½ - ½
1 - 0
Nom
Garcia Nicolás
Danés Genís
Montés Robert
Montés Adrià

 

Ronda 7

Taula
1
2
3
4
Nom
Danés Genís
Danés Jordi
Montés Robert
Montés Adrià
Res.
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Nom
Garcia Nicolás
Verdaguer Ramon
Verdaguer Ricard
De las Heras Joan

III Torneig Juvenil Nadal 2014

  • Data: 13 de desembre del 2014
  • Rondes: 6
  • Ritme de joc: 10 minuts a finish
  • Grup: únic
  • Hora d'inici: 15:30
  • Local de joc: Museu de la Mediterrània Can Quintana, Torroella de Montgrí
  • Premis:
    • copes pels dos millor del grup Sub-16
    • copes pels tres primers classificats Sub-12 i Sub-9
    • medalla per a tothom.

Guardonats

Sub16

  • 1r Classificat: Damian Granados
  • 2n Classificat: Adrià Verdaguer

General i Sub12

  • 1r Classificat: Nicolás García
  • 2n Classificat: Roger Danés
  • 3r Classificat: Joan Mera

Sub9

  • 1r Classificat: Arnau Vilà
  • 2n Classificat: Gerard Ribas
  • 3r Classificat: Fermín Biegas

Clasificació Final

Núm.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Nom
Nicolás García
Roger Danés
Damián Granados
Adrià Verdaguer
Joan Mera
París Lloret
Thomas Lardeaux
Jan de las Heras
Aleix Costa
Joan Muñoz
Aniol Anglada
Caïm Subirà
Arnau Vilà
Gerard Ribas
Fermín Biegas
Júlia Xicars
Azael Subirà
Joel Agell
Robert Font
Ferran Font
Genís Danés
Robert Luna
Rafael Gòmez
Genís Ribas
Ricard Verdaguer
Joel Nicolau
Bruno Biegas
Punts
5
5
5
4
4
4
4
4
4
3
3
3
3
3
3
3
3
2
2
2
2
2
2
1
1
Bulcholz
23½
23
22½
25½
21½
20½
20
18
17½
21
15
21½
19
18
17
14½
14½
13½
12
18½
18
18
16
15
13½
15½
13½

 

Clasificació Sub9

Núm.
1
2
3
4
5
6
7
8
Nom
Arnau Vilà
Gerard Ribas
Fermín Biegas
Júlia Xicars
Azael Subirà
Robert Font
Genís Ribas
Joel Nicolau
Punts
3
3
3
3
3
3
2
1
Bulcholz
19
18
17
14½
14½
12
15
15½

Tots els emparellaments i resultats de les 6 rondes ho podeu consultar clicant AQUÍ.

I Torneig Actius Montgrí jugat el passat 28 de juny al Museu Can Quintana de Torroella de Montgrí.

Tots els emparallaments i resultats es poden consultar al chess-results.com

Classificació final

Ordre
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Nom
Molina Carretero Daniel
Castrillon Otero Javier
Diaz Muñoz Sergi
Vidal Zamora Alex
Vila Camps Carles
Colomer Camarasa Jordi
Gala Martinez Victor
Romera Fernandez Manel
Goloubev Goloubeva Maria
Garcia Moles Àlex
Elo
2152
2140
2178
2365
1914
2043
1809
1804
1770
1738
Club
Ger
Ger
Ban
Seg
Mng
Ger
Seg
Sfg
Eda
Seg
Pts.
8
7
7
6,5
4,5
4,5
4
2
1,5
0
Des 1
35
26,5
25,25
25
14,75
12,5
9
4,5
2,25
0
Des 2
4
3
3
2,5
1
1,5
1
0,5
0
0

 

Emperallaments i resultats de les 9 rondes:

Ronda 1

Elo
1804
2365
1770
1809
2043
Nom
Romera Fernandez Manel 
Vidal Zamora Alex 
Goloubev Goloubeva Maria 
Gala Martinez Victor 
Colomer Camarasa Jordi 
Resultat
½ - ½
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
Nom
Vila Camps Carles 
Molina Carretero Daniel 
Garcia Moles Àlex 
Diaz Muñoz Sergi 
Castrillon Otero Javier 
Elo
1914
2152
1738
2178
2140


Ronda 2

Elo
1914
2178
1738
2152
1804
Nom
Vila Camps Carles 
Diaz Muñoz Sergi 
Garcia Moles Àlex 
Molina Carretero Daniel 
Romera Fernandez Manel 
Resultat
1 - 0
½ - ½
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Nom
Castrillon Otero Javier 
Colomer Camarasa Jordi 
Gala Martinez Victor 
Goloubev Goloubeva Maria 
Vidal Zamora Alex 
Elo
2140
2043
1809
1770
2365

 

Ronda 3

Elo
2365
1770
1809
2043
2140
Nom
Vidal Zamora Alex 
Goloubev Goloubeva Maria 
Gala Martinez Victor 
Colomer Camarasa Jordi 
Castrillon Otero Javier 
Resultat
1 - 0
½ - ½
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Nom
Vila Camps Carles 
Romera Fernandez Manel 
Molina Carretero Daniel 
Garcia Moles Àlex 
Diaz Muñoz Sergi 
Elo
1914
1804
2152
1738
2178

 

Ronda 4

Elo
1914
1738
2152
1804
2365
Nom
Vila Camps Carles 
Garcia Moles Àlex 
Molina Carretero Daniel 
Romera Fernandez Manel 
Vidal Zamora Alex 
Resultat
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
Nom
Diaz Muñoz Sergi 
Castrillon Otero Javier 
Colomer Camarasa Jordi 
Gala Martinez Victor 
Goloubev Goloubeva Maria 
Elo
2178
2140
2043
1809
1770

 

Ronda 5

Elo
1770
1809
2043
2140
2178
Nom
Goloubev Goloubeva Maria 
Gala Martinez Victor 
Colomer Camarasa Jordi 
Castrillon Otero Javier 
Diaz Muñoz Sergi 
Resultat
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
Nom
Vila Camps Carles 
Vidal Zamora Alex 
Romera Fernandez Manel 
Molina Carretero Daniel 
Garcia Moles Àlex 
Elo
1914
2365
1804
2152
1738

 

Ronda 6

Elo
1914
2152
1804
2365
1770
Nom
Vila Camps Carles 
Molina Carretero Daniel 
Romera Fernandez Manel 
Vidal Zamora Alex 
Goloubev Goloubeva Maria 
Resultat
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Nom
Garcia Moles Àlex 
Diaz Muñoz Sergi 
Castrillon Otero Javier 
Colomer Camarasa Jordi 
Gala Martinez Victor 
Elo
1738
2178
2140
2043
1809

 

Ronda 7

Elo
1809
2043
2140
2178
1738
Nom
Gala Martinez Victor 
Colomer Camarasa Jordi 
Castrillon Otero Javier 
Diaz Muñoz Sergi 
Garcia Moles Àlex 
Resultat
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
- - +
Nom
Vila Camps Carles 
Goloubev Goloubeva Maria 
Vidal Zamora Alex 
Romera Fernandez Manel 
Molina Carretero Daniel 
Elo
1914
1770
2365
1804
2152

 

Ronda 8

Elo
1914
1804
2365
1770
1809
Nom
Vila Camps Carles 
Romera Fernandez Manel 
Vidal Zamora Alex 
Goloubev Goloubeva Maria 
Gala Martinez Victor 
Resultat
0 - 1
+ - -
½ - ½
0 - 1
1 - 0
Nom
Molina Carretero Daniel 
Garcia Moles Àlex 
Diaz Muñoz Sergi 
Castrillon Otero Javier 
Colomer Camarasa Jordi 
Elo
2152
1738
2178
2140
2043

 

Ronda 9

Elo
2043
2140
2178
1738
2152
Nom
Colomer Camarasa Jordi 
Castrillon Otero Javier 
Diaz Muñoz Sergi 
Garcia Moles Àlex 
Molina Carretero Daniel 
Resultat
1 - 0
1 - 0
1 - 0
- - +
1 - 0
Nom
Vila Camps Carles 
Gala Martinez Victor 
Goloubev Goloubeva Maria 
Vidal Zamora Alex 
Romera Fernandez Manel 
Elo
1914
1809
1770
2365
1804

Resultats Grup A del "VIII Campionat Juvenil Montgrí 2014"

Veure la classificació final i els premiats aquí.

 

Ronda 1

 
1
2
3
 
Nom
Bellido Martí
Verdaguer Adrià
Luna Robert
Romanos Marc
Pts
0
0
0
0
Res.
0  -  1
1  -  0
0  -  1
1  -  -
Pts
0
0
0
 
Nom
Puig Arnau
Coves Aleix
Juanola Marc
Descans

Ronda 2

 
1
2
3
 
Nom
Puig Arnau
Juanola Marc
Coves Aleix
Luna Robert
Pts
1
1
0
0
Res.
1  -  0
0  -  1
0  -  1
1  -  -
Pts
1
1
0
 
Nom
Romanos Marc
Verdaguer Adrià
Bellido Martí
Descans

Ronda 3

 
1
2
3
 
Nom
Verdaguer Adrià
Romanos Marc
Bellido Martí
Coves Aleix
Pts
2
1
1
0
Res.
1  -  0
0  -  1
1  -  0
1  -  -
Pts
2
1
1
 
Nom
Puig Arnau
Juanola Marc
Luna Robert
Descans

Ronda 4

 
1
2
3
 
Nom
Bellido Martí
Puig Arnau
Luna Robert
Juanola Marc
Pts
2
2
1
2
Res.
0  -  1
1  -  0
½  -  ½
1  -  -
Pts
3
1
1
 
Nom
Verdaguer Adrià
Coves Aleix
Romanos Marc
Descans

Ronda 5

 
1
2
3
 
Nom
Verdaguer Adrià
Juanola Marc
Romanos Marc
Bellido Martí
Pts
4
3
2
Res.
1  -  0
0  -  1
0  -  1
1  -  -
Pts
3
1
 
Nom
Luna Robert
Puig Arnau
Coves Aleix
Descans

Resultats Grup B del "VIII Campionat Juvenil Montgrí 2014"

Veure la classificació final i els premiats aquí.

 

Ronda 1

 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Nom
Bonet Joel
Costa Aleix
Danés Genís
Mera Joan
Mera Ot
Gusó Arnau
Perez Jon
Agell Joel
Roig Alex
Biegas Fermin
Verdaguer Ricard
Ribas Genís
Biegas Bruno
Pts
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Res.
0  -  1
1  -  0
0  -  1
1  -  0
0  -  1
1  -  0
0  -  1
1  -  0
0  -  1
1  -  0
0  -  1
1  -  0
0  -  1
Pts
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Nom
García Nicolás
Colom Carles
Danés Roger
Juanola Anna
Lloret París
Miàs Joel
Sobirà Caïm
Ribas Gerard
Bellido Paula
Sarquella Gerard
Las Heras Jan
Vilà Arnau
Font Ferran

Ronda 2

 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Nom
García Nicolás
Sobirà Caïm
Danés Roger
Bellido Paula
Lloret París
Font Ferran
Las Heras Jan
Colom Carles
Ribas Gerard
Juanola Anna
Sarquella Gerard
Miàs Joel
Vilà Arnau
Pts
1
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
Res.
1  -  0
0  -  1
1  -  0
0  -  1
1  -  0
1  -  0
0  -  1
1  -  0
0  -  1
½  -  ½
1  -  0
1  -  0
0  -  1
Pts
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
0
Nom
Agell Joel
Costa Aleix
Biegas Fermin
Mera Joan
Ribas Genís
Gusó Arnau
Bonet Joel
Roig Alex
Danés Genís
Verdaguer Ricard
Mera Ot
Biegas Bruno
Perez Jon

Ronda 3

 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Nom
Mera Joan
Costa Aleix
Font Ferran
Gusó Arnau
Danés Genís
Agell Joel
Perez Jon
Biegas Fermin
Bonet Joel
Ribas Genís
Verdaguer Ricard
Biegas Bruno
Roig Alex
Pts
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1
½
0
0
Res.
0  -  1
1  -  0
0  -  1
0  -  1
½  -  ½
½  -  ½
0  -  1
0  -  1
1  -  0
0  -  1
1  -  0
0  -  1
1  -  0
Pts
2
2
2
1
1
1
1
1
1
½
0
0
0
Nom
García Nicolás
Lloret París
Danés Roger
Colom Carles
Sobirà Caïm
Miàs Joel
Bellido Paula
Las Heras Jan
Sarquella Gerard
Juanola Anna
Mera Ot
Ribas Gerard
Vilà Arnau

Ronda 4

 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Nom
García Nicolás
Danés Roger
Lloret París
Bellido Paula
Colom Carles
Sobirà Caïm
Juanola Anna
Miàs Joel
Ribas Gerard
Ribas Genís
Sarquella Gerard
Mera Ot
Vilà Arnau
Pts
3
3
2
2
2
1
1
1
0
0
Res.
0  -  1
1  -  0
½  -  ½
0  -  1
0  -  1
1  -  0
0  -  1
0  -  1
0  -  1
0  -  1
½  -  ½
0  -  1
0  -  1
Pts
3
2
2
2
2
1
1
1
1
0
Nom
Costa Aleix
Mera Joan
Font Ferran
Las Heras Jan
Bonet Joel
Verdaguer Ricard
Agell Joel
Danés Genís
Gusó Arnau
Biegas Fermin
Perez Jon
Roig Alex
Biegas Bruno

Ronda 5

 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Nom
Costa Aleix
Las Heras Jan
Bonet Joel
Font Ferran
Agell Joel
Mera Joan
Gusó Arnau
Biegas Fermin
Perez Jon
Verdaguer Ricard
Ribas Gerard
Biegas Bruno
Mera Ot
Pts
4
3
3
2
2
2
1
1
0
Res.
0  -  1
0  -  1
0  -  1
0  -  1
0  -  1
1  -  0
1  -  0
½  -  ½
0  -  1
1  -  0
1  -  0
0  -  1
1  -  0
Pts
4
3
2
2
2
1
0
Nom
Danés Roger
García Nicolás
Lloret París
Sobirà Caïm
Danés Genís
Colom Carles
Roig Alex
Bellido Paula
Juanola Anna
Miàs Joel
Sarquella Gerard
Ribas Genís
Vilà Arnau

I Actius Montgrí 2014

IVª prova del II CIRCUIT GIRONÍ ESCACS ACTIUS

  • Data: 28 de juny del 2014
  • Rondes: 9
  • Ritme de joc: 15 minuts + 3 segons per jugada (15'+3'')
  • Sistema de Joc: Sistema Suís, cal estar federat, torneig homologat per ELO català (mitja K)
  • Hora d'inici: Matí 10:00 (5 rondes), tarda a les 15:30 (4 rondes)
  • Local de joc: Museu de la Mediterrània Can Quintana, c/Ullà 27-31, Torroella de Montgrí.
  • Àrbitre: Gabi Pérez
  • Premis:
    • CAMPIÓ: Trofeu + Pernil
    • SOTSCAMPIÓ: Trofeu + Espatlla
    • 3r. CLASS.: Trofeu + Lot d’embotits
    • MILLOR LOCAL: Lot d’embotits
    • PREMIS TRAMS ELO CATALÀ (1700-1850; 1850-2000): 1r classificat, Lot d’embotits
  • Preus:
    • Si és la primera inscripció del Circuit d'Actius, 20€.
    • Si és la 2a fins a la 5a inscripció, es pagarà 15€.
    • si és de la 6a a la 8a inscripció és pagarà 10€
    • si és la 9a o la 10a inscripció és pagarà 5€.
  • Pagament: Cal fer l’ingrés al compte de la FCE indicant nom, cognoms i “ACTIU MONTGRI ”. ES89.2100.1033.32.0200130574. Cal portar el justificant de pagament.També es pot fer el pagament en efectiu el mateix dia dels actius.
  • Inscripcions: Formulari d'inscripcions de la FCE
  • Informació:

Nota: Aquest torneig d'Actius és coorganitzat entre el Club Escacs Montgrí i la Federació Catalana d'Escacs. És la quarta prova del II Circuit Gironí d'Escacs Actius que engloba a deu tornejos d'escacs actius que fan diferents clubs gironins, que trobareu més informació a la circular de la FCE.

VIII Campionat Juvenil Montgrí 2014

  • Data: 10 de maig del 2014
  • Rondes: 5
  • Ritme de joc: 15 minuts a finish
  • Hora d'inici: 15h30
  • Local de joc: Museu de la Mediterrània Can Quintana, accés per la porta del carrer lateral  (c/Dolors) de Torroella de Montgrí.
  • Trofeus: 3 primers classificats, copa pel millor sub-9 i medalles per a tothom

Nota: Si en el moment de començar hi ha un mínim de 4 nens i nenes majors de 12 anys disposats a jugar un torneig de categoria superior, l'organització farà el possible perquè així sigui.

 

torneig escacs juvenil montgrí 2014

 torneig escacs juvenil montgrí 2014

 

 

 

 

 

 

 

Guardonats

Grup A Sub16

  • 1r Classificat: Adrià Verdaguer

Grup B Sub12

  • 1r Classificat: Roger Danés
  • 2n Classificat: Aleix Costa
  • 3r Classificat: Nicolás García

Grup B Sub9

  • 1r Classificat: Caïm Subirà
  • 2n Classificat: París Lloret
  • 3r Classificat: Jan de la Heras

Clasificació Final Grup A

Rank
1
2
3
4
5
6
7
Nom
Verdaguer Adrià
Puig Arnau
Bellido Martí
Juanola Marc
Coves Aleix
Luna Robert
Romanos Marc
Elo
1280
1332
1200
1279
1200
1200
1200
Pts
5
4
3
3
2
BUC
11½
12½
14
13½
14
12
10

Resultats 5 rondes Grup A

Cliqueu aquí

 

Clasificació Final Grup B

Rank
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Nom
Danés Roger
Costa Aleix
García Nicolás
Danés Genís
Sobirà Caïm
Lloret París
Mera Joan
Las Heras Jan
Bonet Joel
Gusó Arnau
Font Ferran
Biegas Fermin
Agell Joel
Bellido Paula
Juanola Anna
Verdaguer Ricard
Colom Carles
Ribas Gerard
Ribas Genís
Roig Alex
Miàs Joel
Perez Jon
Sarquella Gerard
Mera Ot
Biegas Bruno
Vilà Arnau
Elo
1250
1254
1263
1200
1201
1213
1218
1200
1200
1212
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
Pts
5
4
4
3
3
3
3
2
2
2
2
1
1
0
BUC
15½
18
15½
14½
14
12½
16
14½
14
10
16
14
13½
12
11½
11½
15
11½
12½
10
10
8

Classificació Final Grup B (Sub-9)

Rank
5
6
8
9
10
11
12
13
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Nom
Sobirà Caïm
Lloret París
Las Heras Jan
Bonet Joel
Gusó Arnau
Font Ferran
Biegas Fermin
Agell Joel
Juanola Anna
Verdaguer Ricard
Ribas Gerard
Ribas Genís
Roig Alex
Miàs Joel
Perez Jon
Sarquella Gerard
Mera Ot
Biegas Bruno
Vilà Arnau
Elo
1201
1213
1200
1200
1212
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1200
Pts
3
3
3
2
2
2
1
1
0
BUC
14
12½
14½
14
10
16
14
13½
11½
11½
11½
12½
10
10
8

Resultats 5 rondes Grup B

Cliqueu aquí

II Torneig Juvenil Nadal 2013

  • Data: 14 de desembre del 2013
  • Rondes: 5
  • Ritme de joc: 15 minuts a finish
  • Hora d'inici: 15:30
  • Local de joc: Casa Pastors, Torroella de Montgrí
  • Premis:
    • copes pels tres primers classificats
    • copa millor classificat menor de 10 anys
    • medalla per a tothom.

torneig escacs juvenil nadal

torneig escacs juvenil nadal

 

Guardonats

  • 1er Classificat: Adrià Verderguer
  • 2on Classificat: Roger Danés
  • 3er Classificat: Arnau Puig
  • Millor Classificat sub10: Arnau Gusó

Clasificació Final

Posició
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Nom
Verdaguer Adrià
Danés Roger
Puig Arnau
Costa Aleix
Gusó Arnau
Mera Joan
Coves Guillem
Lloveras Sílvia
Rubau Pau
Weitzmenn Eloy
Martínez Genís
Lloret París
Sobirà Caïm
Agell Joel
Alex Roig
Luna Robert
Miás Joel
Font Ferran
Verdaguer Ricard
Bonet Joel
Colom Carles
Perez Jon
Rumanos Marc
Danés Genís
Punts
5
4
4
3
3
3
3
3
3
2
2
2
2
1
½
BUC
15
15
13½
17
16
14½
14
14
12
12
12½
12
11
14
12½
12½
10
12
11½
10½
10
11½

 

Classificació sub10

Posició
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Nom
Danés Roger
Gusó Arnau
Coves Guillem
Rubau Pau
Martínez Genís
Lloret París
Sobirà Caïm
Agell Joel
Roig Alex
Mias Joel
Font Ferran
Verdaguer Ricard
Bonet Joel
Colom Carles
Perez Jon
Danés Genís
Pts
4
3
3
3
2
2
2
½
BUC
15
16
14
12
12½
12
11
12½
12½
10
12
11½
10½
11½

 

Ronda 1

 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Nom
Agell Joel
Martínez Genís
Danés Genís
Miás Joel
Colom Carles
Puig Arnau
Coves Guillem
Rumanos Marc
Gusó Arnau
Verdaguer Adrià
Lloveras Sílvia
Weitzmenn Eloy
Pts
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Resultat
0  -  1
1  -  0
0  -  1
0  -  1
1  -  0
0  -  1
1  -  0
0  -  1
1  -  0
1  -  0
1  -  0
1  -  0
Pts
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Nom
Luna Robert
Bonet Joel
Mera Joan
Danés Roger
Perez Jon
Costa Aleix
Rubau Pau
Font Ferran
Sobirà Caïm
Lloret París
Verdaguer Ricard
Roig Alex

 

Ronda 2

 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Nom
Danés Roger
Luna Robert
Costa Aleix
Mera Joan
Font Ferran
Weitzmenn Eloy
Rubau Pau
Bonet Joel
Sobirà Caïm
Lloret París
Verdaguer Ricard
Perez Jon
Pts
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
Resultat
1  -  0
1  -  0
1  -  0
1  -  0
0  -  1
½  -  ½
1  -  0
0  -  1
1  -  0
½  -  ½
0  -  1
0  -  1
Pts
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
Nom
Lloveras Sílvia
Colom Carles
Martínez Genís
Coves Guillem
Verdaguer Adrià
Gusó Arnau
Agell Joel
Puig Arnau
Danés Genís
Rumanos Marc
Miás Joel
Roig Alex

 

Ronda 3

 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Nom
Luna Robert
Verdaguer Adrià
Gusó Arnau
Colom Carles
Coves Guillem
Miás Joel
Lloveras Sílvia
Martínez Genís
Puig Arnau
Rumanos Marc
Roig Alex
Danés Genís
Pts
2
2
1
1
1
1
1
1
½
1
0
Resultat
0  -  1
1  -  0
1  -  0
½  -  ½
1  -  0
½  -  ½
1  -  0
½  -  ½
1  -  0
0  -  1
½  -  ½
0  -  1
Pts
2
2
2
1
1
1
1
½
0
0
0
Nom
Danés Roger
Costa Aleix
Mera Joan
Weitzmenn Eloy
Perez Jon
Font Ferran
Rubau Pau
Sobirà Caïm
Lloret París
Agell Joel
Bonet Joel
Verdaguer Ricard

 

Ronda 4

 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Nom
Danés Roger
Costa Aleix
Puig Arnau
Mera Joan
Weitzmenn Eloy
Sobirà Caïm
Font Ferran
Perez Jon
Agell Joel
Rubau Pau
Roig Alex
Lloret París
Pts
3
2
2
2
2
1
1
1
½
Resultat
0  -  1
½  -  ½
1  -  0
1  -  0
1  -  0
1  -  0
0  -  1
½  -  ½
½  -  ½
1  -  0
½  -  ½
1  -  0
Pts
3
2
2
2
1
½
½
0
Nom
Verdaguer Adrià
Gusó Arnau
Coves Guillem
Lloveras Sílvia
Luna Robert
Colom Carles
Martínez Genís
Miás Joel
Verdaguer Ricard
Bonet Joel
Rumanos Marc
Danés Genís

 

Ronda 5

 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Nom
Verdaguer Adrià
Danés Roger
Gusó Arnau
Sobirà Caïm
Martínez Genís
Lloveras Sílvia
Luna Robert
Agell Joel
Colom Carles
Verdaguer Ricard
Bonet Joel
Danés Genís
Pts
4
3
3
2
2
½
0
Resultat
1  -  0
1  -  0
0  -  1
0  -  1
0  -  1
1  -  0
0  -  1
1  -  0
0  -  1
½  -  ½
1  -  0
½  -  ½
Pts
3
3
3
2
2
2
1
2
Nom
Mera Joan
Weitzmenn Eloy
Puig Arnau
Costa Aleix
Coves Guillem
Miás Joel
Rubau Pau
Perez Jon
Lloret París
Font Ferran
Rumanos Marc
Roig Alex