user_mobilelogo

II Actius Montgrí 2015

Per diverses raons aquest torneig que s'havia de celebrar el 17 d'octubre de 2015 s'ha cancel·lat.

Vª prova del III CIRCUIT GIRONÍ ESCACS ACTIUS

  • Data: 17 d'octubre del 2015
  • Rondes: 9
  • Ritme de joc: 15 minuts + 3 segons per jugada (15'+3'')
  • Sistema de Joc: Sistema Suís, cal estar federat, torneig homologat per ELO català (mitja K)
  • Hora d'inici: Matí 10:00 (5 rondes), tarda a les 15:30 (4 rondes)
  • Local de joc: Casa Pastors, c/Major 31, Torroella de Montgrí.
  • Àrbitre: Gabriel Pérez
  • Premis:
    • CAMPIÓ: Trofeu + Pernil
    • SOTSCAMPIÓ: Trofeu + Espatlla
    • 3r. CLASS.: Trofeu + Lot d’embotits
    • MILLOR TRAM 2000-2149: Trofeu
    • MILLOR TRAM 1850-1999: Trofeu
    • MILLOR TRAM 1700-1849: Trofeu
    • MILLOR SUB-14: Trofeu
  • Preus: 15 €
  • Pagament: Cal fer l’ingrés al compte de la FCE indicant nom, cognoms i "ACTIU MONTGRI". ES89.2100.1033.32.0200130574. Cal portar el justificant de pagament.També es pot fer el pagament en efectiu el mateix dia dels actius.
  • Inscripcions: Formulari d'inscripcions de la FCE
  • Informació:
    • Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.
    • tèlf.: 620196558
  • Organitza: Club d’Escacs Montgrí i Delegació Territorial Gironina de la Federació Catalana d’Escacs.

 Nota: per a més informació del III Circuit d'Actius Gironí (premis, desempats, etc.) ens remetem a la Circular GIR11/2015.

Classificació i resultats Categoria Sub8

En el chess-results es pot consultar tots els detalls del torneig.

Classificació

Ordre
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Nom
Gasull Batiste Aran
Moles Benali Joan
Sanllehí Vico Albert
Consalvo Nicolas
Carballo Prat Alex
Salvatella Blanch Martina
Campos Hernandez Guillem
Fernandez Fyropyatova Daniel
Jacomet Rodriguez Josep María
Crespo Romero Lluc
Compte Auge Lluís
López Saavedra Adrià
Vila i Bague Arnau
Blasi Cornella Aleix
Carreras Puig Biel
Subirà Puiggros Azael
Ribas Patiño Genís
Caldas Ferres Oriol
Parnau Marc
Morales Pairet Aleix
Rubau Brugat Joan
Nicolau Gómez Joel
Elo
1363
1720
1699
1706
1200
1359
1704
1368
1696
1696
1662
1300
1697
1297
1200
1200
1200
1673
1200
1200
1200
1200
Equip/Ciutat
Tres Peons C. E
Santa Eugenia Escacs
Alt Emporda, Club D'escacs
Figueres C.E.
Alt Emporda, Club D'escacs
Gerunda, C.E.
Alt Emporda, Club D'escacs
Club Escacs Gerunda
Santa Eugenia C.E
Figueres C. E.
Figueres C.E
Figueres C.E.
Montgrí, C. E
Figueres C.E.
Escola Sant Jordi Desvalls
Escola Guillem Montgrí
Escola Sant Gabriel
Peralada Club D'escacs
Escola Sant Jordi D'esvalls
Escola Sant Jordi Desvalls
Escola Sant Gabriel
Escola Sant Gabriel
Punts
5,5
5,5
5
4
4
4
3
3
3
3
3
3
3
3
2,5
2
2
2
2
1,5
1,5
0,5
Des 1
132
129
115,5
124
124
116,5
120,5
119,5
114,5
110
109
109
108,5
103
90,5
102
99,5
93
86,5
97,5
89
83
Des 2
20
20
16
17
13
13
13
12
12
11
11
9
11
10
6,5
7
4,5
4
7,5
6
6,5
1

 

Resultats de les 6 rondes:

Ronda 1

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Nom
Moles Benali Joan
López Saavedra Adrià
Campos Hernandez Guillem
Carballo Prat Alex
Vila i Bague Arnau
Morales Pairet Aleix
Jacomet Rodriguez Josep María
Parnau Marc
Compte Auge Lluís
Rubau Brugat Joan
Gasull Batiste Aran
Pts.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Resultat
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
Pts.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Nom
Salvatella Blanch Martina
Consalvo Nicolas
Blasi Cornella Aleix
Sanllehí Vico Albert
Carreras Puig Biel
Crespo Romero Lluc
Nicolau Gómez Joel
Caldas Ferres Oriol
Ribas Patiño Genís
Fernandez Fyropyatova Daniel
Subirà Puiggros Azael

 

Ronda 2

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Nom
Crespo Romero Lluc
Consalvo Nicolas
Compte Auge Lluís
Sanllehí Vico Albert
Fernandez Fyropyatova Daniel
Salvatella Blanch Martina
Caldas Ferres Oriol
Nicolau Gómez Joel
Blasi Cornella Aleix
Subirà Puiggros Azael
Carreras Puig Biel
Pts.
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
0
Resultat
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
½ - ½
Pts.
1
1
1
1
1
1
0
0
0
0
0
Nom
Moles Benali Joan
Jacomet Rodriguez Josep María
Campos Hernandez Guillem
Gasull Batiste Aran
Vila i Bague Arnau
Parnau Marc
Morales Pairet Aleix
López Saavedra Adrià
Ribas Patiño Genís
Carballo Prat Alex
Rubau Brugat Joan

 

Ronda 3

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Nom
Moles Benali Joan
Campos Hernandez Guillem
Gasull Batiste Aran
López Saavedra Adrià
Carballo Prat Alex
Jacomet Rodriguez Josep María
Parnau Marc
Morales Pairet Aleix
Caldas Ferres Oriol
Rubau Brugat Joan
Ribas Patiño Genís
Pts.
2
2
2
1
1
1
1
1
0
½
0
Resultat
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
½ - ½
1 - 0
0 - 1
Pts.
2
2
1
1
1
1
1
1
½
0
0
Nom
Fernandez Fyropyatova Daniel
Consalvo Nicolas
Vila i Bague Arnau
Sanllehí Vico Albert
Crespo Romero Lluc
Blasi Cornella Aleix
Compte Auge Lluís
Salvatella Blanch Martina
Carreras Puig Biel
Nicolau Gómez Joel
Subirà Puiggros Azael

 

Ronda 4

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Nom
Consalvo Nicolas
Campos Hernandez Guillem
Sanllehí Vico Albert
Salvatella Blanch Martina
Fernandez Fyropyatova Daniel
Crespo Romero Lluc
Vila i Bague Arnau
Carreras Puig Biel
Blasi Cornella Aleix
Subirà Puiggros Azael
Nicolau Gómez Joel
Pts.
3
2
2
2
2
1
1
1
1
1
0
Resultat
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
Pts.
3
3
2
2
2
1
1
1
½
0
Nom
Gasull Batiste Aran
Moles Benali Joan
Compte Auge Lluís
Jacomet Rodriguez Josep María
Carballo Prat Alex
Rubau Brugat Joan
Morales Pairet Aleix
López Saavedra Adrià
Parnau Marc
Caldas Ferres Oriol
Ribas Patiño Genís

 

Ronda 5

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Nom
Moles Benali Joan
Carballo Prat Alex
Salvatella Blanch Martina
Fernandez Fyropyatova Daniel
Compte Auge Lluís
López Saavedra Adrià
Jacomet Rodriguez Josep María
Rubau Brugat Joan
Parnau Marc
Ribas Patiño Genís
Caldas Ferres Oriol
Pts.
4
3
3
2
2
2
2
1
1
½
Resultat
½ - ½
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
½ - ½
½ - ½
½ - ½
Pts.
4
3
3
2
2
2
2
2
1
1
0
Nom
Gasull Batiste Aran
Consalvo Nicolas
Sanllehí Vico Albert
Campos Hernandez Guillem
Vila i Bague Arnau
Crespo Romero Lluc
Subirà Puiggros Azael
Blasi Cornella Aleix
Carreras Puig Biel
Morales Pairet Aleix
Nicolau Gómez Joel

 

Ronda 6

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Nom
Consalvo Nicolas
Gasull Batiste Aran
Sanllehí Vico Albert
Vila i Bague Arnau
Crespo Romero Lluc
Blasi Cornella Aleix
Subirà Puiggros Azael
Morales Pairet Aleix
Ribas Patiño Genís
Rubau Brugat Joan
Carreras Puig Biel
Pts.
4
4
3
3
3
2
Resultat
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
½ - ½
0 - 1
1 - 0
Pts.
3
3
3
3
2
2
2
1
½
Nom
Moles Benali Joan
Campos Hernandez Guillem
Jacomet Rodriguez Josep María
Carballo Prat Alex
Salvatella Blanch Martina
Compte Auge Lluís
Fernandez Fyropyatova Daniel
López Saavedra Adrià
Parnau Marc
Caldas Ferres Oriol
Nicolau Gómez Joel

Classificació i resultats Categoria Sub12

En el chess-results es pot consultar tots els detalls del torneig.

Classificació

Ordre
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Nom
Salvatella Blanch Jan
Vila Prada Jordi
Almendros Gonalez Núria
Alvarez Arnaiz Nel
Danés Brunsó Roger
García Merchán Nicolás Joaquin
Elizalde Fusaro David
Ojea Díaz Izan
Anglada Trias Aniol
Caldas Ferres Eudald
Boldo Rivera Pau
Farré i Benseny Miquel
Vasilev Teofilov Iliyan
Mera Fernàndez Joan
Costa Julià Aleix
Danés Brunsó Genís
Carreras Puig Niol
Trias Villalonga Xènia
Elo
1814
1426
1649
1452
1698
1695
1700
1200
1448
1689
1463
1692
1696
1700
1721
1685
1200
1200
Equip/Escola
Gerunda, C.E.
Dotze castells C.E.
Figueres C.E.
Peralada Club D'Escacs
Montgrí, C.E.
Montgrí, C.E.
Figueres C.E.
Club Escacs Palafrugell
Montgrí, C.E.
Peralada Club D'escacs
Dotze Castells, C. E
Sant Gregori C.E.
Alt Empordà, C. E
Montgrí, C.E.
Montgrí, C.E.
Montgrí, C.E.
Escola Sant Jordi D'esvalls
Club Escacs Palafrugell
Punts
5,5
5
4,5
4
4
3
3
3
3
3
3
3
3
2
2
2
1
0
Des 1
116,5
127
125,5
124,5
123,5
117
114
110
107
101
100,5
96
91,5
105,5
98,5
97
103
86
Des 2
20,5
16
15,5
11
15
11
9
8
12
12
15
9
10
8
9
5
3
0

 

Resultats de les 6 rondes:

Ronda 1

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Nom
Danés Brunsó Genís
Costa Julià Aleix
Boldo Rivera Pau
Mera Fernàndez Joan
Anglada Trias Aniol
Vasilev Teofilov Iliyan
Carreras Puig Nil
Farré i Benseny Miquel
Trias Villalonga Xènia
Pts.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Resultat
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
Pts.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Nom
Salvatella Blanch Jan
Almendros Gonalez Núria
Elizalde Fusaro David
Alvarez Arnaiz Nel
Danés Brunsó Roger
Vila Prada Jordi
García Merchán Nicolás Joaquin
Ojea Díaz Izan
Caldas Ferres Eudald

 

Ronda 2

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Nom
Salvatella Blanch Jan
Caldas Ferres Eudald
Danés Brunsó Roger
García Merchán Nicolás Joaquin
Vila Prada Jordi
Elizalde Fusaro David
Carreras Puig Nil
Ojea Díaz Izan
Alvarez Arnaiz Nel
Pts.
1
1
1
1
1
0
0
0
0
Resultat
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
Pts.
1
1
1
1
0
0
0
0
0
Nom
Farré i Benseny Miquel
Mera Fernàndez Joan
Almendros Gonalez Núria
Boldo Rivera Pau
Costa Julià Aleix
Anglada Trias Aniol
Vasilev Teofilov Iliyan
Danés Brunsó Genís
Trias Villalonga Xènia

 

Ronda 3

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Nom
Caldas Ferres Eudald
Boldo Rivera Pau
Costa Julià Aleix
Almendros Gonalez Núria
Vasilev Teofilov Iliyan
Anglada Trias Aniol
Farré i Benseny Miquel
Trias Villalonga Xènia
Danés Brunsó Genís
Pts.
2
2
1
1
1
1
1
0
0
Resultat
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Pts.
2
2
1
1
1
1
1
0
0
Nom
Salvatella Blanch Jan
Danés Brunsó Roger
Alvarez Arnaiz Nel
Mera Fernàndez Joan
Ojea Díaz Izan
García Merchán Nicolás Joaquin
Vila Prada Jordi
Elizalde Fusaro David
Carreras Puig Nil

 

Ronda 4

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Nom
Salvatella Blanch Jan
Danés Brunsó Roger
Almendros Gonalez Núria
Vila Prada Jordi
Mera Fernàndez Joan
Elizalde Fusaro David
García Merchán Nicolás Joaquin
Alvarez Arnaiz Nel
Carreras Puig Nil
Pts.
3
2
2
2
1
1
1
1
0
Resultat
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
Pts.
3
2
2
2
2
1
1
1
0
Nom
Boldo Rivera Pau
Costa Julià Aleix
Vasilev Teofilov Iliyan
Caldas Ferres Eudald
Anglada Trias Aniol
Danés Brunsó Genís
Ojea Díaz Izan
Farré i Benseny Miquel
Trias Villalonga Xènia

 

Ronda 5

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Nom
Danés Brunsó Roger
Anglada Trias Aniol
Boldo Rivera Pau
Costa Julià Aleix
Caldas Ferres Eudald
Vasilev Teofilov Iliyan
Danés Brunsó Genís
Farré i Benseny Miquel
Ojea Díaz Izan
Pts.
3
3
3
2
2
2
1
1
1
Resultat
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
Pts.
4
3
3
2
2
2
1
1
0
Nom
Salvatella Blanch Jan
Almendros Gonalez Núria
Vila Prada Jordi
García Merchán Nicolás Joaquin
Elizalde Fusaro David
Alvarez Arnaiz Nel
Mera Fernàndez Joan
Carreras Puig Nil
Trias Villalonga Xènia

 

Ronda 6

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Nom
Salvatella Blanch Jan
Alvarez Arnaiz Nel
Elizalde Fusaro David
Vila Prada Jordi
García Merchán Nicolás Joaquin
Ojea Díaz Izan
Mera Fernàndez Joan
Carreras Puig Nil
Trias Villalonga Xènia
Pts.
5
3
3
4
3
2
2
1
0
Resultat
½ - ½
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
Pts.
4
3
3
3
2
2
2
2
1
Nom
Almendros Gonalez Núria
Boldo Rivera Pau
Danés Brunsó Roger
Anglada Trias Aniol
Vasilev Teofilov Iliyan
Costa Julià Aleix
Farré i Benseny Miquel
Caldas Ferres Eudald
Danés Brunsó Genís

Classificació i resultats Categoria Sub10

En el chess-results es pot consultar tots els detalls del torneig.

Classificació

Ordre
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Nom
Higueras Ruiz Blai
Alonso Gimenez Diego
Rico Sargatal Guillem
Garcia Caro Juan Albert
Sanllehí Vico David
Kostov Krumovski Trayan
Rebollo Ordoñez Dani
Roqueta maffei Oscar Nahuel
Subirós Martínez Biel
Martí Baules Josep
Pano Soriano Sergio
Pano Soriano Gonzalo
Lloret Comas París
Bouaou Rowe Alger
Ribas Patiño Gerard
Agell Jiménez Joel
Roura Cortada Pep
Escribà Cufí Ferran
Casado Graboleda Jokin
Hervàs Carretero Flavio
Villegas Morillas Fermín
Subirà Puigrós Caïm
Casadevall Iraida
Font Cané Ferran
Bonet Burgas Joel
Rubau Brugat Pau
Lupiañez Sampol Ferran
Carballo Prat Víctor
Blasi Cornella Adria
Gusó i Bagué Arnau
Lopez Marquez Erik
Duran Bodart Ferran
Nuñez Pere
Bayona Camós Guillem
Falgàs Azor Lluc
Elo
1707
1787
1719
1698
1699
1699
1710
1763
1693
1705
1706
1775
1703
1200
1200
1416
1692
1695
1686
1418
1200
1200
1200
1200
1200
1200
1420
1376
1647
1425
1200
1200
1200
1200
1200
Equip/Ciutat
Alt Emporda, Club D'escacs
Gerunda, C.E.
Peralada C. E
Alt Empordà C.E.
Alt Emporda, Club D'escacs
Santa Eugenia Escacs
Alt Emporda, Club D'escacs
Santa eugènia C.E.
Club escacs Peralada
Peralada C. E
Alt Emporda, Club D'escacs
Alt Emporda, Club D'escacs
Montgri, C.E.
Peralada C. E
Escola Sant Gabriel
Montgrí, C. E
Figueres C.E.
Figueres C.E.
Figueres C.E.
Alt Emporda, Club D'escacs
Escola Sant Gabriel
Escola Guillem Montgrí
Alt Empordà, club d'escacs
Escola Guillem Montgrí
Escola Sant Gabriel
Escola Sant Gabriel
Alt Empordà, Club D'escacs
Alt Empordà, Club D'escacs
Figueres C.E.
Montgri, C.E.
Escola Avinyonet de Puigventós
Escola Sant Jordi Desvalls
Escola Guillem Montgrí
Escola Guillem Montgrí
CEIP Empúries
Punts
5
5
5
5
4,5
4
4
4
4
4
4
3,5
3,5
3,5
3
3
3
3
3
3
3
3
2,5
2,5
2,5
2,5
2
2
2
2
1,5
1,5
1,5
1,5
1
Des 1
123,5
122
120
118,5
118
124,5
122,5
119
116,5
110
106
125,5
105,5
104,5
116,5
110,5
110
109,5
104
104
97
96
106
104
98
88
108
106,5
101
100,5
109
99
86
77,5
84
Des 2
16
18
19
16
17,5
17
14
14
15
12
14
15,5
10
10,5
9
10
14
13
13
9
10
10
9
6,5
6,5
5,5
9
6
10
7
5,5
6
5
2,5
3

 

Resultats de les 6 rondes:

Ronda 1

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Nom
Gusó i Bagué Arnau
Pano Soriano Gonzalo
Hervàs Carretero Flavio
Rico Sargatal Guillem
Carballo Prat Víctor
Higueras Ruiz Blai
Bonet Burgas Joel
Martí Baules Josep
Casadevall Iraida
Kostov Krumovski Trayan
Falgàs Azor Lluc
Garcia Caro Juan Albert
Lopez Marquez Erik
Subirós Martínez Biel
Ribas Patiño Gerard
Casado Graboleda Jokin
Subirà Puigrós Caïm
Villegas Morillas Fermín
Pts.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Resultat
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
½ - ½
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1
Pts.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
 
Nom
Alonso Gimenez Diego
Lupiañez Sampol Ferran
Roqueta maffei Oscar Nahuel
Agell Jiménez Joel
Rebollo Ordoñez Dani
Bayona Camós Guillem
Pano Soriano Sergio
Bouaou Rowe Alger
Lloret Comas París
Duran Bodart Ferran
Sanllehí Vico David
Font Cané Ferran
Escribà Cufí Ferran
Nuñez Pere
Roura Cortada Pep
Rubau Brugat Pau
Blasi Cornella Adria
bye

 

Ronda 2

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Nom
Alonso Gimenez Diego
Sanllehí Vico David
Roqueta maffei Oscar Nahuel
Escribà Cufí Ferran
Rebollo Ordoñez Dani
Roura Cortada Pep
Pano Soriano Sergio
Blasi Cornella Adria
Bouaou Rowe Alger
Lloret Comas París
Duran Bodart Ferran
Lupiañez Sampol Ferran
Font Cané Ferran
Agell Jiménez Joel
Nuñez Pere
Bayona Camós Guillem
Rubau Brugat Pau
Subirà Puigrós Caïm
Pts.
1
1
1
1
1
1
1
1
1
½
0
0
0
0
0
0
0
0
Resultat
1 - 0
½ - ½
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
½ - ½
1
Pts.
1
1
1
1
1
1
1
1
½
0
0
0
0
0
0
0
0
 
Nom
Garcia Caro Juan Albert
Pano Soriano Gonzalo
Subirós Martínez Biel
Rico Sargatal Guillem
Casado Graboleda Jokin
Higueras Ruiz Blai
Villegas Morillas Fermín
Kostov Krumovski Trayan
Casadevall Iraida
Martí Baules Josep
Gusó i Bagué Arnau
Falgàs Azor Lluc
Hervàs Carretero Flavio
Lopez Marquez Erik
Carballo Prat Víctor
Ribas Patiño Gerard
Bonet Burgas Joel
bye

 

Ronda 3

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Nom
Rebollo Ordoñez Dani
Kostov Krumovski Trayan
Rico Sargatal Guillem
Pano Soriano Gonzalo
Casadevall Iraida
Higueras Ruiz Blai
Martí Baules Josep
Garcia Caro Juan Albert
Carballo Prat Víctor
Subirós Martínez Biel
Casado Graboleda Jokin
Ribas Patiño Gerard
Villegas Morillas Fermín
Bonet Burgas Joel
Gusó i Bagué Arnau
Lopez Marquez Erik
Falgàs Azor Lluc
Nuñez Pere
Pts.
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1
1
½
0
0
0
0
Resultat
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1
Pts.
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1
1
½
½
0
0
 
Nom
Alonso Gimenez Diego
Roqueta maffei Oscar Nahuel
Pano Soriano Sergio
Roura Cortada Pep
Sanllehí Vico David
Hervàs Carretero Flavio
Agell Jiménez Joel
Bouaou Rowe Alger
Escribà Cufí Ferran
Duran Bodart Ferran
Subirà Puigrós Caïm
Blasi Cornella Adria
Lupiañez Sampol Ferran
Lloret Comas París
Rubau Brugat Pau
Bayona Camós Guillem
Font Cané Ferran
bye

 

Ronda 4

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Nom
Alonso Gimenez Diego
Sanllehí Vico David
Roqueta maffei Oscar Nahuel
Escribà Cufí Ferran
Blasi Cornella Adria
Pano Soriano Sergio
Roura Cortada Pep
Lupiañez Sampol Ferran
Lloret Comas París
Hervàs Carretero Flavio
Font Cané Ferran
Agell Jiménez Joel
Subirà Puigrós Caïm
Bouaou Rowe Alger
Duran Bodart Ferran
Rubau Brugat Pau
Bayona Camós Guillem
Falgàs Azor Lluc
Pts.
3
2
2
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
½
0
0
Resultat
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
½ - ½
0 - 1
0 - 1
½ - ½
1
Pts.
3
3
2
2
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
½
 
Nom
Rico Sargatal Guillem
Kostov Krumovski Trayan
Pano Soriano Gonzalo
Rebollo Ordoñez Dani
Higueras Ruiz Blai
Subirós Martínez Biel
Martí Baules Josep
Garcia Caro Juan Albert
Casado Graboleda Jokin
Casadevall Iraida
Gusó i Bagué Arnau
Nuñez Pere
Carballo Prat Víctor
Lopez Marquez Erik
Ribas Patiño Gerard
Villegas Morillas Fermín
Bonet Burgas Joel
bye

 

Ronda 5

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Nom
Rico Sargatal Guillem
Pano Soriano Gonzalo
Higueras Ruiz Blai
Kostov Krumovski Trayan
Garcia Caro Juan Albert
Subirós Martínez Biel
Villegas Morillas Fermín
Rebollo Ordoñez Dani
Ribas Patiño Gerard
Martí Baules Josep
Gusó i Bagué Arnau
Casadevall Iraida
Lopez Marquez Erik
Carballo Prat Víctor
Bonet Burgas Joel
Nuñez Pere
Bayona Camós Guillem
Rubau Brugat Pau
Pts.
4
3
3
3
3
2
2
2
2
2
1
1
1
½
½
Resultat
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
½ - ½
0 - 1
1
Pts.
3
3
3
3
2
2
2
2
2
2
2
1
1
1
 
Nom
Sanllehí Vico David
Alonso Gimenez Diego
Escribà Cufí Ferran
Roura Cortada Pep
Casado Graboleda Jokin
Blasi Cornella Adria
Roqueta maffei Oscar Nahuel
Lupiañez Sampol Ferran
Pano Soriano Sergio
Hervàs Carretero Flavio
Agell Jiménez Joel
Subirà Puigrós Caïm
Lloret Comas París
Bouaou Rowe Alger
Falgàs Azor Lluc
Duran Bodart Ferran
Font Cané Ferran
bye

 

Ronda 6

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Nom
Sanllehí Vico David
Alonso Gimenez Diego
Subirós Martínez Biel
Pano Soriano Gonzalo
Roqueta maffei Oscar Nahuel
Roura Cortada Pep
Casado Graboleda Jokin
Subirà Puigrós Caïm
Agell Jiménez Joel
Lloret Comas París
Blasi Cornella Adria
Lupiañez Sampol Ferran
Font Cané Ferran
Hervàs Carretero Flavio
Nuñez Pere
Duran Bodart Ferran
Falgàs Azor Lluc
Bayona Camós Guillem
Pts.
4
4
3
3
3
3
3
2
2
2
2
1
½
Resultat
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
½ - ½
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
1
Pts.
4
4
4
4
3
3
3
3
2
2
2
2
1
 
Nom
Higueras Ruiz Blai
Kostov Krumovski Trayan
Rico Sargatal Guillem
Garcia Caro Juan Albert
Escribà Cufí Ferran
Rebollo Ordoñez Dani
Pano Soriano Sergio
Martí Baules Josep
Bouaou Rowe Alger
Gusó i Bagué Arnau
Villegas Morillas Fermín
Ribas Patiño Gerard
Bonet Burgas Joel
Lopez Marquez Erik
Casadevall Iraida
Rubau Brugat Pau
Carballo Prat Víctor
bye

La primavera del 2005, quan encara no havia passat dos anys de la refundació del club (agost del 2003), en Lluís Parals i en Carles Vilà varen emprendre la iniciativa d'organitzar un torneig d'escacs per a nens i nens al recent inaugurat Museu de Can Quintana de Torroella de Montgrí. La idea del torneig era clara: promoure els escacs entre els més petits, i també perquè els nostres joves jugadors poguessin jugar un torneig d'escacs amb cara i ulls a casa.

Els primers quatre tornejos varen ser oficials computables per Elo català, on hi va haver molta presència de jugadors provinents de Figueres i Girona. El primer torneig es va jugar a Torroella arbitrat per l'Emili Colls i els tres següents a l'Estartit amb l'arbitratge d'en Gabi Pèrez. Es va deixar de fer en els anys 2009 i 2010.

El 2011 comença una segona etapa del torneig, que torna a fer-se a Torroella i deixa de ser computable per elo català. Els anys 2011 i 2012 es juga al Bar La Sala del Cinema, el 2013 a Casa Pastors i finalment el 2014 torna als orígens en fer-se al Museu Can Quintana. Entre els anys 2011 i 2014, el torneig tenia un format escolar i local, on només hi participaven jugadors del municipi i voltants, amb la direcció i arbitratge d'en Carles Vilà. A partir del 2014 és exclusivament un torneig sub12, i a partir del 2015, el torneig torna a ser obert i amb un àrbitre federat, però agrupat en tres categories d'edats i continua essent un torneig no computable per elo català.

Quadre d'honor

Edició
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
Any
Primer
Emili Colls Bosch
Àlex Vidal Zamora
Oriol Sànchez Urpí
Jordi Triadú Cassà
Sílvia Lloveras
Arnau Puig
Marc Juanola
Roger Danés Brunsó
Segon
Francesc Bonavia
Oriol Sànchez Urpi
Àlex Vidal Zamora
Alexandre Toste Nieto
Marc Juanola
Robert Luna
Arnau Puig
Aleix Costa
Tercer
Jordi Morales
Emili Colls Bosch
Enric Martorell Todelano
Arnau Llos Casadellà
Damian Granados
Nicolás García
Adrià Verdaguer Camps
Nicolás García

Les edicions 2015 i 2016, el campionat se separa en torneigs per edats.

Edició
IX
IX
Any
Sub-8
Aran Gasull Batiste
Nil Garcia Encinas
Sub-10
Blai Higueras Ruiz
Joan Moles Benalí
Sub-12
Jan Salvatella Blanch
Marcel Bosch Dalmau

A partir del 2017 torna a ser de grup únic

Edició
XI
XII
XIII
Any
Primer
Aniol Anglada
Marc Cachadiña
Marc Deusedes
Segon
Pol Bañeras
Joel Bañeras
Biel Ros
Tercer
Biel Ros Grau
Eduard Vilarrúbies
Oriol Serra

Després de l'augment substancial de nens i nens que volen jugar a escacs entre els anys 2010 i 2012, en Carles Vilà pren la iniciativa de crear un nou torneig escolar a Torroella a les vigílies de les festes nadalenques. El desembre del 2012 es va fer la primera edició amb la participació de 17 jugadors. Les dues primeres edicions varen tenir lloc a Casa Pastors, i a partir del 2014 es fa al Museu Can Quintana.

Quadre d'honor

Edició
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
Primer
Arnau Puig
Adrià Verdaguer Camps
Nicolás García
Roger Danés Brunsó
Arnau Vilà Bagué
Marc Cachadiña
Oriol Serra
Pau Algans
Segon
Adrià Verdaguer Camps
Roger Danés Brunsó
Roger Danés Brunsó
Arnau Vilà Bagué
Roger Danés Brunsó
Aniol Anglada 
Ferran Rovira
Lluc Guerra
Tercer
Nicolás García
Arnau Puig
Damian Granados
Joel Bonet
Marc Cachadiña
Marc Deusedes 
Biel Ros
Biel Masdevall

IX Torneig Juvenil Montgrí 2015

  • Participants
        Poden participar els nascuts a partir l’any 2003 o posteriors. Limitat a 80 jugadors.
  • Inscripcions
        Preu: 5 euros (gratuït socis del Club Escacs Montgrí)
        Fins a les 15:30 del dissabte 11 d'abril
  • Horari i ritme de joc
       L’inici de la primera partida serà a les 16h00.
       El ritme de joc serà de 10 minuts per jugador/a a finish.
       El campionat es farà pel sistema suís a 6 o 7 rondes segons el nombre de participants.
       Amb l'arbitratge de la Cristina Vidal.
  • Premis
       Trofeu tres primers Sub12
       Trofeu tres primers Sub10
       Trofeu tres primers Sub8
       Medalla per a la resta.
  • Guardonats

    Categoria Sub12

    1. Jan Salvatella Blanch (CE.Geruna)
    2. Jordi Vila Prada (CE.Dotze Castells)
    3. Núria Almendros González (CE.Figueres)

    Categoria Sub10

    1. Blai Higueras Ruiz (CE. Alt Empordà)
    2. Diego Alonso Giménez (CE.Gerunda)
    3. Guillem Rico Sargatal (CE.Peralada)

    Categoria Sub8

    1. Aran Gasull Batiste (CE. Tres Peons)
    2. Joan Moles Benali (CE. Santa Eugènia)
    3. Albert Sanllehí Vico (CE. Alt Empordà)

 

IX Torneig Escacs Montgri 2015

Classificació

Rank
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Nom
Arnau Vilà
Genís Ribas
Martí Coll
Joan Rubau
Joel Nicolau
Alex Asín
David Benítez
Arturo Herreros
Adrià Cuyàs
Mirèria Sarquella
Emília Bagué
Pts
10
7
7
6
3
2
1
Sonen
37,00
20,00
17,00
18,50
8,50
7,25
5,00
7,25
2,50
5,50
2,50

Tots els participants fan primer de primària, llevat d'en Martí Coll i en David Benítez que fan segon.

 

Emparellaments i resultats

Ronda 1

Nom
Genís Ribas
Adrià Cuyàs
Joel Nicolau
Alex Asín
Martí Coll
Arnau Vilà
Res.
 -
1 - 0
1 - %
0 - 1
1 - %
 
Nom
David Benítez
Emília Bagué
Mirèria Sarquella
Joan Rubau
Arturo Herreros
Descans

Ronda 2

Nom
Joan Rubau
Mirèria Sarquella
Emília Bagué
David Benítez
Arnau Vilà
Arturo Herreros
Res.
1 - 0
% - 1
0 - 1
 -
1 - 0
 
Nom
Martí Coll
Alex Asín
Joel Nicolau
Adrià Cuyàs
Genís Ribas
Descans

Ronda 3

Nom
Adrià Cuyàs
Joel Nicolau
Alex Asín
Martí Coll
Arturo Herreros
Genís Ribas
Res.
0 - 1
1 - 0
1 - %
1 - 0
% - 1
 
Nom
Arnau Vilà
David Benítez
Emília Bagué
Mirèria Sarquella
Joan Rubau
Descans

Ronda 4

Nom
Mirèria Sarquella
Emília Bagué
David Benítez
Arnau Vilà
Genís Ribas
Joan Rubau
Res.
1 - %
% - 1
 -
1 - 0
1 - 0
 
Nom
Arturo Herreros
Martí Coll
Alex Asín
Joel Nicolau
Adrià Cuyàs
Descans

Ronda 5

Nom
Joel Nicolau
Alex Asín
Martí Coll
Arturo Herreros
Joan Rubau
Adrià Cuyàs
Res.
0 - 1
0 - 1
1 - 0
% - 1
½ - ½
 
Nom
Genís Ribas
Arnau Vilà
David Benítez
Emília Bagué
Mirèria Sarquella
Descans

Ronda 6

Nom
Emília Bagué
David Benítez
Arnau Vilà
Genís Ribas
Adrià Cuyàs
Mirèria Sarquella
Res.
0 - 1
1 - %
1 - 0
1 - 0
 -
 
Nom
Joan Rubau
Arturo Herreros
Martí Coll
Alex Asín
Joel Nicolau
Descans

Ronda 7

Nom
Alex Asín
Martí Coll
Arturo Herreros
Joan Rubau
Mirèria Sarquella
Joel Nicolau
Res.
-
-
% - 1
 -
% - %
 
Nom
Adrià Cuyàs
Genís Ribas
Arnau Vilà
David Benítez
Emília Bagué
Descans

Ronda 8

Nom
David Benítez
Arnau Vilà
Genís Ribas
Adrià Cuyàs
Joel Nicolau
Emília Bagué
Res.
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
 
Nom
Mirèria Sarquella
Joan Rubau
Arturo Herreros
Martí Coll
Alex Asín
Descans

Ronda 9

Nom
Martí Coll
Arturo Herreros
Joan Rubau
Mirèria Sarquella
Emília Bagué
Alex Asín
Res.
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
 
Nom
Joel Nicolau
Adrià Cuyàs
Genís Ribas
Arnau Vilà
David Benítez
Descans

Ronda 10

Nom
Arnau Vilà
Genís Ribas
Adrià Cuyàs
Joel Nicolau
Alex Asín
David Benítez
Res.
1 - 0
1 - %
0 - 1
0 - 1
0 - 1
 
Nom
Emília Bagué
Mirèria Sarquella
Joan Rubau
Arturo Herreros
Martí Coll
Descans

Ronda 11

Nom
Arturo Herreros
Joan Rubau
Mirèria Sarquella
Emília Bagué
David Benítez
Martí Coll
Res.
½ - ½
½ - ½
% - 1
% - 1
0 - 1
 
Nom
Alex Asín
Joel Nicolau
Adrià Cuyàs
Genís Ribas
Arnau Vilà
Descans

Classificació

Rank
1
2
3
4
5
6
Nom
Roger Danés
Arnau Vilà
Joan Mera
Genís Danés
Jan Las Heras
Rafael Gómez
Pts
10
7
5
5
2
1
Sonen
40,00
21,00
16,00
11,00
6,00
2,00

Tots els participants fan cinquè de primària, llevat d'en Joan Mera que fa sisè, en Jan de las Heras quart i l'Arnau Vilà primer.

 

Emparellaments i resultats

Ronda 1

Nom
Jan Las Heras
Roger Danés
Genís Danés
Resultat
0 - 1
1 - 0
1 - 0
Nom
Arnau Vilà
Rafael Gómez
Joan Mera

Ronda 2

Nom
Arnau Vilà
Rafael Gómez
Jan Las Heras
Resultat
1 - 0
0 - 1
0 - 1
Nom
Joan Mera
Genís Danés
Roger Danés

Ronda 3

Nom
Roger Danés
Genís Danés
Joan Mera
Resultat
1 - 0
1 - 0
1 - 0
Nom
Arnau Vilà
Jan Las Heras
Rafael Gómez

Ronda 4

Nom
Arnau Vilà
Jan Las Heras
Roger Danés
Resultat
1 - 0
1 - 0
1 - 0
Nom
Rafael Gómez
Joan Mera
Genís Danés

Ronda 5

Nom
Genís Danés
Joan Mera
Rafael Gómez
Resultat
0 - 1
0 - 1
0 - 1
Nom
Arnau Vilà
Roger Danés
Jan Las Heras

Ronda 6

Nom
Arnau Vilà
Rafael Gómez
Joan Mera
Resultat
1 - 0
0 - 1
1 - 0
Nom
Jan Las Heras
Roger Danés
Genís Danés

Ronda 7

Nom
Joan Mera
Genís Danés
Roger Danés
Resultat
1 - 0
1 - 0
1 - 0
Nom
Arnau Vilà
Rafael Gómez
Jan Las Heras

Ronda 8

Nom
Arnau Vilà
Jan Las Heras
Rafael Gómez
Resultat
0 - 1
0 - 1
0 - 1
Nom
Roger Danés
Genís Danés
Joan Mera

Ronda 9

Nom
Rafael Gómez
Joan Mera
Genís Danés
Resultat
0 - 1
1 - %
0 - 1
Nom
Arnau Vilà
Jan Las Heras
Roger Danés

Ronda 10

Nom
Arnau Vilà
Roger Danés
Jan Las Heras
Resultat
1 - 0
1 - 0
% - 1
Nom
Genís Danés
Joan Mera
Rafael Gómez

 

 

Classificació

Rank
1
2
3
4
5
6
7
Nom
Jan Blay
Josep Prat
Jad Sayed
Azael Subirà
Lluc Subirà
Roc Subirà
Júlia Xicars
Pts
10
6
4
3
2
Sonen
47,00
44,50
40,00
25,25
11,50
13,75
10,50

 

Emparellaments i resultats

Ronda 1

Nom
Azael Subirà
Roc Subirà
Lluc Subirà
Jad Sayed
Res.
- - -
0 - 1
0 - 1
0 - 1
Nom
Vacant
Júlia Xicars
Josep Prat
Jan Blay

Ronda 2

Nom
Vacant
Josep Prat
Júlia Xicars
Azael Subirà
Res.
- - -
1 - 0
0 - 1
½ - ½
Nom
Jan Blay
Jad Sayed
Lluc Subirà
Roc Subirà

Ronda 3

Nom
Roc Subirà
Lluc Subirà
Jad Sayed
Jan Blay
Res.
- - -
0 - 1
0 - 1
1 - 0
Nom
Vacant
Azael Subirà
Júlia Xicars
Josep Prat

Ronda 4

Nom
Vacant
Júlia Xicars
Azael Subirà
Roc Subirà
Res.
- - -
- - +
0 - 1
0 - 1
Nom
Josep Prat
Jan Blay
Jad Sayed
Lluc Subirà

Ronda 5

Nom
Lluc Subirà
Jad Sayed
Jan Blay
Josep Prat
Res.
- - -
1 - 0
1 - 0
+ - -
Nom
Vacant
Roc Subirà
Azael Subirà
Júlia Xicars

Ronda 6

Nom
Vacant
Azael Subirà
Roc Subirà
Lluc Subirà
Res.
- - -
½ - ½
0 - 1
0 - 1
Nom
Júlia Xicars
Josep Prat
Jan Blay
Jad Sayed

Ronda 7

Nom
Jad Sayed
Jan Blay
Josep Prat
Júlia Xicars
Res.
- - -
1 - 0
1 - 0
- - +
Nom
Vacant
Lluc Subirà
Roc Subirà
Azael Subirà

Ronda 8

Nom
Vacant
Júlia Xicars
Josep Prat
Jan Blay
Res.
- - -
- - +
1 - 0
0 - 1
Nom
Azael Subirà
Roc Subirà
Lluc Subirà
Jad Sayed

Ronda 9

Nom
Jan Blay
Jad Sayed
Lluc Subirà
Roc Subirà
Res.
- - -
1 - 0
1 - 0
½ - ½
Nom
Vacant
Josep Prat
Júlia Xicars
Azael Subirà

Ronda 10

Nom
Vacant
Azael Subirà
Júlia Xicars
Josep Prat
Res.
- - -
½ - ½
- - +
1 - 0
Nom
Roc Subirà
Lluc Subirà
Jad Sayed
Jan Blay

Ronda 11

Nom
Josep Prat
Jan Blay
Jad Sayed
Lluc Subirà
Res.
- - -
+ - -
0 - 1
½ - ½
Nom
Vacant
Júlia Xicars
Azael Subirà
Roc Subirà

Ronda 12

Nom
Vacant
Roc Subirà
Azael Subirà
Júlia Xicars
Res.
- - -
½ - ½
0 - 1
- - +
Nom
Lluc Subirà
Jad Sayed
Jan Blay
Josep Prat

Ronda 13

Nom
Júlia Xicars
Josep Prat
Jan Blay
Jad Sayed
Res.
- - -
1 - 0
+ - -
1 - 0
Nom
Vacant
Azael Subirà
Roc Subirà
Lluc Subirà

Ronda 14

Nom
Vacant
Lluc Subirà
Roc Subirà
Azael Subirà
Res.
- - -
0 - 1
0 - 1
+ - -
Nom
Jad Sayed
Jan Blay
Josep Prat
Júlia Xicars
Pàgina 5 de 7