user_mobilelogo

IV Actius Montgrí 2022

7ª prova del VIII CIRCUIT GIRONÍ ESCACS ACTIUS

  • Data: diumenge 28 d'agost del 2022
  • Rondes: 8
  • Ritme de joc: 10 minuts + 3 segons per jugada (10'+3'')
  • Sistema de Joc: Sistema Suís, cal estar federat, torneig homologat per ELO català
  • Hora d'inici: matí a les 10:00
  • Local de joc: Gimnàs Ceip Guillem de Montgrí, Carrer Roser, s/n (costat de l'Escola)
  • Àrbitre: Luís Enrique Valle
  • Premis:
    • CAMPIÓ: Trofeu + Pernil
    • SOTSCAMPIÓ: Trofeu + Lot d’embotits
    • 3r. CLASS.: Trofeu + Fuet
    • MILLOR de tres TRAM : Trofeu + Fuet
    • MILLOR SUB14 i Sub12: Trofeu + Fuet
  • Inscripcions: Formulari d'inscripcions de la FCE aquí
  • Preus: 12 € general i 6 € els sub14.
  • Pagament: Cal fer l’ingrés al compte de la FCE indicant nom, cognoms i "ACTIU MONTGRI". ES89.2100.1033.32.0200130574. Cal portar el justificant de pagament.
  • Informació:
    • Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.
    • tèlf.: 620196558
  • Organitza: Club Escacs Montgrí i la Delegació Territorial Gironina de la Federació Catalana d’Escacs.

 Nota: per a més informació del VIII Circuit d'Actius Gironí (premis, desempats, etc.) ens remetem a la Circular GIR12/2022.

Dimarts, 29 Març 2022 15:51

Bases IRT Baix Ter 2022

IV OBERT ESCACS

BAIX TER IRT SUB 2200

 

 

El torneig és obert a tots els/les jugadors/es amb llicència federativa en vigor per a l’any 2022 que no superin els 2200 d’elo FIDE a l’inici del torneig. És vàlid per a elo FIDE i FCE sempre i quan se superi els 25 inscrits, en cas contrari el torneig es podria realitzar però sense ser homologat.

Les bases del torneig són les següents:

LOCAL

 

El torneig es jugarà a la Sala Polivalent de l'Estartit (Torroella de Montgrí, Baix Empordà) situat al Carrer Guillem de Montgrí, núm 26.

 

Situació GPS: 42.0457001, 3.0665102

 

 

SISTEMA I RITME DE JOC

 

El torneig es disputarà en un grup únic pel sistema suís a 6 rondes. Per a l’elaboració del rànquing inicial, es tindrà en compte l’Elo FIDE primer i després l’ELO Català. Els emparellaments es faran pel programa informàtic Swiss-Manager.

 

El ritme de joc serà de 60 minuts + 30 segons d’increment per jugada per a cada jugador. No es permetrà l’avançament de cap partida.

 

Els Bye seran de zero punts. Se'n podran demanar un màxim de dos.

 

 

DIES I HORARI DE JOC

 

Els horaris de les 6 rondes serà el següent:

 

 

Dia

Data

Hora

Acreditació

Dissabte

4 juny

10:00

Ronda 1

Dissabte

4 juny

10:30

Ronda 2

Dissabte

4 juny

15:00

Ronda 3

Dissabte

4 juny

18:00

Ronda 4

Diumenge

5 juny

10:00

Ronda 5

Diumenge

5 juny

15:00

Ronda 6

Diumenge

5 juny

18:00

Cloenda

Diumenge

5 juny

21:00

 

El jugador que arribi passats 30 minuts perdrà la partida per incompareixença.

 

Al finalitzar les rondes 2 i 5 es deixaran 15 minuts per poder començar la següent ronda si no s’han acabat amb el temps previst.

DESEMPATS

 

1) Pel sistema Buchholz menys el més fluix (aplicant ajustament FIDE)

2) Sonneborn-Berger

3) Pel resultat particular dels escaquistes empatats

4) Pel nombre de partides guanyades

5) Suma d’Elo dels oponents

 

 

INSCRIPCIONS

 

Les inscripcions es podran fer omplint el FORMULARI, per telèfon al 620196558 (Carles Vilà) o pel correu electrònic Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la., fins el dijous 2 juny de 2022 a les 21:00 h.

 

Preu: 20 euros general, 15 euros els menors de 14 anys i jubilats.

L'ingrés s'ha de fer al compte bancari ES29-1490-0001-1924-1021-4518 indicant nom i cognoms i club, o a l’inici del torneig.

 

 

COMITÈ ORGANITZADOR

 

Director del torneig: Marcel Milian Rebollo

Àrbitre del torneig: Carles Vilà Camps

El Comitè estarà format pel director i dos jugadors/es que seran escollits abans de començar la primera ronda.

 

PREMIS

 

General:

1r classificat: trofeu i un pernil

2n classificat: trofeu i lot d’embotits

3r classificat: trofeu i lot d’embotits

Trofeu pel primer classificat de 3 Trams que es determinaran a l’inici de la segona ronda. Els trams vindran determinats segons ordre inicial de l’Elo FIDE.

Trofeu pels millor Sub14 i Sub10.

L’organització podria afegir més premis dels que hi ha aquí establerts. Els premis no són acumulatius.

Cloenda i entrega de premis: al finalitzar la darrera ronda, aproximadament a les 21:00 del diumenge 5 de desembre

ALTRES

No es permetrà l’entrada a la sala de joc de telèfons mòbils, tant dels participants com de les persones que vinguin a veure les partides, llevat que estiguin apagats i es mantinguin així durant tota la partida. El jugador autoritzarà a l’equip arbitral a comprovar que el telèfon està apagat en cas de tenir algun dubte.

Els participants autoritzen la publicació de les seves dades personals en els diferents mitjans de comunicació que l'organització consideri oportuns per a la necessària difusió de l'esdeveniment (llistats de resultats, classificacions, participants, partides, retransmissions, etc...). Així també els participants autoritzen la publicació d’imatges tant a la web com a les xarxes socials que l’organització pugui fer-ne en el transcurs del torneig i entrega de premis.

Les decisions arbitrals podran ser apel·lades per escrit fins a una hora després d’acabada la ronda al Comitè d'Apel·lació, que estarà format pel director del torneig i dos jugadors/es escollits/des durant la primera ronda entre els/les participants. Les decisions d'aquest Comitè seran definitives i inapel·lables.

L'organització es reserva el dret de permetre alguna modificació d'aquestes bases per tal de millorar el desenvolupament del torneig.

Qualsevol punt no previst en les presents bases es resoldrà aplicant la normativa vigent de la FCE i FIDE per a torneigs oberts i les lleis dels escacs de la FIDE. La participació en el torneig implica la total acceptació d’aquestes bases.

 

CONTACTES

 

Telèfon: 620196558

E-mail: Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.

Web: http://www.clubescacsmontgri.com

 

 

 

 

Dimarts, 29 Març 2022 14:09

V Obert Baix Ter 2022

L'Obert Baix Ter IRT Sub 2200 és obert a tots els/les jugadors/es amb llicència federativa en vigor per a l'any 2022 que no superin els 2200 d'elo FIDE a l'inici del torneig. És vàlid per a Elo FIDE i FCE. Es jugarà a la Sala Polivalent de l'Estartit, ubicat al carrer de Guillem de Montgrí, núm. 26 (Baix Empordà). Consistirà en un suís a 6 rondes (en un sol cap de setmana dies) al ritme de 60 minuts més 30 segons per jugada, durant el cap de setmana del  4 i 5 de juny de 2022.

Els drets d'inscripció són de 20 euros general i 15 euros els menors de 14 anys i majors de 60 anys. L'ingrés s'ha de fer al compte bancari ES29-1490-0001-1924-1021-4518 indicant nom i cognoms i club, o a l’inici del torneig. El formulari per a formalitzar la inscripció: INSCRIPCIÓ.

Per més detalls, podeu consultar les BASES del torneig.

Veure els inscrits: chess-results

 

Dimarts, 29 Març 2022 14:04

Inscripció V Obert Baix Ter

Dimarts, 07 Desembre 2021 15:02

Resultats Baix Ter 2021

Resultats del "IV Obert Baix Ter IRT Sub 2200"

Ronda 1

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Núm.
24
2
26
4
28
7
30
9
32
11
35
13
37
15
39
17
41
19
44
21
45
23
34
43
 
 
MK
 
 
 
 
 
ACM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nom
Pereira Garcia Josep R. 
Perez Garcia Adria 
Molina Manas Miquel 
Amoros Aguilar Lluis 
Camps Abadia Arnau 
Ioseliani Irina 
Navarro Garcia-Cervigon Juan Antonio 
Alvarez Serra Jordi 
Anguera Staina Maxim 
Martinez Gamiz Marc 
Cavalle Sanchez Arnau 
Juncosa Padros Ernest 
Romero Gonzalez Denis 
Vinolas Anglada Laura 
Suzuki Reiki 
Leon Escoda Manel 
Pelegrin Serrano Oriol 
Urbano Cabrera Moises 
Amoros Canicio Isaac 
Camprubi I Juanola Jordi 
Pelegrín Rocamora Josep 
Castro Estrella Joan Gabriel 
Barat Serna Judit 
Linares Linares Sergio 
Pts.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Resultat
0 - 1
1 - 0
½ - ½
1 - 0
0 - 1
½ - ½
0 - 1
1 - 0
½ - ½
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
+ - -
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0
0
Pts.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
 
 
Nom
Laborde Stephane 
Voegeli Max 
Perez Marti Hector 
Barea Garcia Lluis 
Parramon Ros Francesc 
Vila I Bague Arnau 
Corriguelas Armillas Frederic 
Debritto Diago Ona 
Parra Ordorica Arnau 
Bali Hanen 
Diaz Comas Jordi 
Garcia Merchan Nicolas Joaquin 
Ortiz Padro Pol 
Linares Miralles Jordi 
Lobo Pereira Arami 
Castell Gomez Pau 
Granados Aguilera Cristian 
Guerra Turon Lluc 
Marcos Rodriguez Raul 
Linares Miralles Nuria 
Vidal Palou Jordi 
Rex Torsten Claus 
Sense emparellar
Sense emparellar
Núm.
1
25
3
27
5
29
8
31
10
33
12
36
14
38
16
40
18
42
20
46
22
6
 
 

 

Ronda 2

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Núm.
1
14
16
5
6
8
20
22
41
3
10
29
12
36
38
25
27
40
42
31
33
34
46
18
Nom
Laborde Stephane 
Ortiz Padro Pol 
Lobo Pereira Arami 
Parramon Ros Francesc 
Rex Torsten Claus 
Corriguelas Armillas Frederic 
Marcos Rodriguez Raul 
Vidal Palou Jordi 
Pelegrin Serrano Oriol 
Perez Marti Hector 
Parra Ordorica Arnau 
Vila I Bague Arnau 
Diaz Comas Jordi 
Garcia Merchan Nicolas Joaquin 
Linares Miralles Jordi 
Voegeli Max 
Barea Garcia Lluis 
Castell Gomez Pau 
Guerra Turon Lluc 
Debritto Diago Ona 
Bali Hanen 
Barat Serna Judit 
Linares Miralles Nuria 
Granados Aguilera Cristian 
Pts.
1
1
1
1
1
1
1
1
1
½
½
½
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Resultat
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
½ - ½
½ - ½
1 - 0
½ - ½
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
½ - ½
½ - ½
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1
0
Pts.
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
½
½
½
0
0
0
0
0
0
0
0
0
 
 
 
 
MK
 
 
 
 
ACM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nom
Vinolas Anglada Laura 
Perez Garcia Adria 
Amoros Aguilar Lluis 
Leon Escoda Manel 
Urbano Cabrera Moises 
Camprubi I Juanola Jordi 
Alvarez Serra Jordi 
Martinez Gamiz Marc 
Juncosa Padros Ernest 
Cavalle Sanchez Arnau 
Ioseliani Irina 
Molina Manas Miquel 
Anguera Staina Maxim 
Castro Estrella Joan Gabriel 
Pereira Garcia Josep R. 
Romero Gonzalez Denis 
Suzuki Reiki 
Camps Abadia Arnau 
Navarro Garcia-Cervigon Juan Antonio 
Linares Linares Sergio 
Amoros Canicio Isaac 
Pelegrín Rocamora Josep 
bye
Sense emparellar
Núm.
15
2
4
17
19
21
9
11
13
35
7
26
32
23
24
37
39
28
30
43
44
45
 
 

 

Ronda 3

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Núm.
13
2
20
11
21
32
26
19
4
9
28
15
17
35
46
30
7
23
24
43
39
44
45
18
 
 
MK
 
 
 
 
 
 
 
ACM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nom
Juncosa Padros Ernest 
Perez Garcia Adria 
Marcos Rodriguez Raul 
Martinez Gamiz Marc 
Camprubi I Juanola Jordi 
Anguera Staina Maxim 
Molina Manas Miquel 
Urbano Cabrera Moises 
Amoros Aguilar Lluis 
Alvarez Serra Jordi 
Camps Abadia Arnau 
Vinolas Anglada Laura 
Leon Escoda Manel 
Cavalle Sanchez Arnau 
Linares Miralles Nuria 
Navarro Garcia-Cervigon Juan Antonio 
Ioseliani Irina 
Castro Estrella Joan Gabriel 
Pereira Garcia Josep R. 
Linares Linares Sergio 
Suzuki Reiki 
Amoros Canicio Isaac 
Pelegrín Rocamora Josep 
Granados Aguilera Cristian 
Pts.
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1
1
½
½
½
0
0
0
0
0
Resultat
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
½ - ½
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1
0
Pts.
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1
½
½
½
0
0
0
0
 
 
Nom
Laborde Stephane 
Lobo Pereira Arami 
Parramon Ros Francesc 
Perez Marti Hector 
Rex Torsten Claus 
Corriguelas Armillas Frederic 
Parra Ordorica Arnau 
Vidal Palou Jordi 
Debritto Diago Ona 
Bali Hanen 
Ortiz Padro Pol 
Barat Serna Judit 
Pelegrin Serrano Oriol 
Voegeli Max 
Barea Garcia Lluis 
Vila I Bague Arnau 
Garcia Merchan Nicolas Joaquin 
Linares Miralles Jordi 
Romero Gonzalez Denis 
Diaz Comas Jordi 
Guerra Turon Lluc 
Castell Gomez Pau 
bye
Sense emparellar
Núm.
1
16
5
3
6
8
10
22
31
33
14
34
41
25
27
29
36
38
37
12
42
40
 
 

 

Ronda 4

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Núm.
1
5
3
10
22
27
14
41
16
7
24
29
32
25
12
33
34
45
31
40
38
37
42
18
Nom
Laborde Stephane 
Parramon Ros Francesc 
Perez Marti Hector 
Parra Ordorica Arnau 
Vidal Palou Jordi 
Barea Garcia Lluis 
Ortiz Padro Pol 
Pelegrin Serrano Oriol 
Lobo Pereira Arami 
Ioseliani Irina 
Pereira Garcia Josep R. 
Vila I Bague Arnau 
Anguera Staina Maxim 
Voegeli Max 
Diaz Comas Jordi 
Bali Hanen 
Barat Serna Judit 
Pelegrín Rocamora Josep 
Debritto Diago Ona 
Castell Gomez Pau 
Linares Miralles Jordi 
Romero Gonzalez Denis 
Guerra Turon Lluc 
Granados Aguilera Cristian 
Pts.
3
3
2
2
2
2
2
1
1
1
1
1
1
1
½
0
0
0
Resultat
0 - 1
½ - ½
0 - 1
1 - 0
½ - ½
0 - 1
½ - ½
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
½ - ½
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
½ - ½
1
0
Pts.
3
2
2
2
2
2
2
2
1
1
1
1
1
½
0
0
 
 
 
MK
 
 
 
ACM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nom
Perez Garcia Adria 
Rex Torsten Claus 
Corriguelas Armillas Frederic 
Amoros Aguilar Lluis 
Alvarez Serra Jordi 
Juncosa Padros Ernest 
Urbano Cabrera Moises 
Vinolas Anglada Laura 
Cavalle Sanchez Arnau 
Marcos Rodriguez Raul 
Martinez Gamiz Marc 
Camprubi I Juanola Jordi 
Castro Estrella Joan Gabriel 
Molina Manas Miquel 
Suzuki Reiki 
Leon Escoda Manel 
Camps Abadia Arnau 
Navarro Garcia-Cervigon Juan Antonio 
Linares Miralles Nuria 
Garcia Merchan Nicolas Joaquin 
Linares Linares Sergio 
Amoros Canicio Isaac 
bye
Sense emparellar
Núm.
2
6
8
4
9
13
19
15
35
20
11
21
23
26
39
17
28
30
46
36
43
44
 
 

 

Ronda 5

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Núm.
2
8
6
13
15
19
9
11
26
4
31
20
23
35
30
21
36
17
42
28
46
43
18
40
 
MK
 
 
 
 
 
ACM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nom
Perez Garcia Adria 
Corriguelas Armillas Frederic 
Rex Torsten Claus 
Juncosa Padros Ernest 
Vinolas Anglada Laura 
Urbano Cabrera Moises 
Alvarez Serra Jordi 
Martinez Gamiz Marc 
Molina Manas Miquel 
Amoros Aguilar Lluis 
Debritto Diago Ona 
Marcos Rodriguez Raul 
Castro Estrella Joan Gabriel 
Cavalle Sanchez Arnau 
Navarro Garcia-Cervigon Juan Antonio 
Camprubi I Juanola Jordi 
Garcia Merchan Nicolas Joaquin 
Leon Escoda Manel 
Guerra Turon Lluc 
Camps Abadia Arnau 
Linares Miralles Nuria 
Linares Linares Sergio 
Granados Aguilera Cristian 
Castell Gomez Pau 
Pts.
4
3
3
3
2
2
2
2
2
2
1
1
1
1
0
0
1
Resultat
1 - 0
0 - 1
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
½ - ½
½ - ½
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0 - 1
½ - ½
0
0
Pts.
3
3
2
2
2
2
2
2
1
1
1
½
½
 
 
Nom
Parramon Ros Francesc 
Parra Ordorica Arnau 
Laborde Stephane 
Lobo Pereira Arami 
Perez Marti Hector 
Ioseliani Irina 
Ortiz Padro Pol 
Vila I Bague Arnau 
Vidal Palou Jordi 
Anguera Staina Maxim 
Diaz Comas Jordi 
Bali Hanen 
Barat Serna Judit 
Barea Garcia Lluis 
Pelegrin Serrano Oriol 
Linares Miralles Jordi 
Pereira Garcia Josep R. 
Suzuki Reiki 
Voegeli Max 
Pelegrín Rocamora Josep 
Romero Gonzalez Denis 
Amoros Canicio Isaac 
Sense emparellar
Sense emparellar
Núm.
5
10
1
16
3
7
14
29
22
32
12
33
34
27
41
38
24
39
25
45
37
44
 
 

 

Ronda 6

T.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Núm.
10
15
1
5
22
6
16
41
3
14
29
21
27
25
33
38
37
39
44
45
4
9
12
18
34
40
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ACM
 
 
 
 
Nom
Parra Ordorica Arnau 
Vinolas Anglada Laura 
Laborde Stephane 
Parramon Ros Francesc 
Vidal Palou Jordi 
Rex Torsten Claus 
Lobo Pereira Arami 
Pelegrin Serrano Oriol 
Perez Marti Hector 
Ortiz Padro Pol 
Vila I Bague Arnau 
Camprubi I Juanola Jordi 
Barea Garcia Lluis 
Voegeli Max 
Bali Hanen 
Linares Miralles Jordi 
Romero Gonzalez Denis 
Suzuki Reiki 
Amoros Canicio Isaac 
Pelegrín Rocamora Josep 
Amoros Aguilar Lluis 
Alvarez Serra Jordi 
Diaz Comas Jordi 
Granados Aguilera Cristian 
Barat Serna Judit 
Castell Gomez Pau 
Pts.
4
4
3
3
3
2
2
2
1
1
1
0
2
1
Resultat
0 - 1
1 - 0
1 - 0
0 - 1
1 - 0
½ - ½
½ - ½
0 - 1
1 - 0
1 - 0
1 - 0
1 - 0
0 - 1
0 - 1
0 - 1
0 - 1
½ - ½
1 - 0
0 - 1
1 - 0
0
0
0
0
0
0
Pts.
5
4
3
3
3
2
2
2
1
1
½
 
 
 
 
 
 
 
MK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nom
Perez Garcia Adria 
Juncosa Padros Ernest 
Corriguelas Armillas Frederic 
Martinez Gamiz Marc 
Ioseliani Irina 
Cavalle Sanchez Arnau 
Castro Estrella Joan Gabriel 
Marcos Rodriguez Raul 
Pereira Garcia Josep R. 
Molina Manas Miquel 
Urbano Cabrera Moises 
Debritto Diago Ona 
Anguera Staina Maxim 
Leon Escoda Manel 
Camps Abadia Arnau 
Navarro Garcia-Cervigon Juan Antonio 
Garcia Merchan Nicolas Joaquin 
Linares Miralles Nuria 
Guerra Turon Lluc 
Linares Linares Sergio 
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Sense emparellar
Núm.
2
13
8
11
7
35
23
20
24
26
19
31
32
17
28
30
36
46
42
43
 
 
 
 
 
 
Dimarts, 07 Desembre 2021 14:49

Classificació Obert Baix Ter 2021

Clasificació Final de l'Obert Baix Ter 2021

Ordre
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
Núm. Ini.
2
1
15
10
11
22
13
20
5
8
16
3
6
7
9
14
32
29
23
35
21
41
28
30
17
26
19
4
24
12
31
33
34
25
27
36
45
39
37
42
38
40
46
44
43
18
 
MK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ACM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nom
Perez Garcia Adria 
Laborde Stephane 
Vinolas Anglada Laura 
Parra Ordorica Arnau 
Martinez Gamiz Marc 
Vidal Palou Jordi 
Juncosa Padros Ernest 
Marcos Rodriguez Raul 
Parramon Ros Francesc 
Corriguelas Armillas Frederic 
Lobo Pereira Arami 
Perez Marti Hector 
Rex Torsten Claus 
Ioseliani Irina 
Alvarez Serra Jordi 
Ortiz Padro Pol 
Anguera Staina Maxim 
Vila I Bague Arnau 
Castro Estrella Joan Gabriel 
Cavalle Sanchez Arnau 
Camprubi I Juanola Jordi 
Pelegrin Serrano Oriol 
Camps Abadia Arnau 
Navarro Garcia-Cervigon Juan Antonio 
Leon Escoda Manel 
Molina Manas Miquel 
Urbano Cabrera Moises 
Amoros Aguilar Lluis 
Pereira Garcia Josep R. 
Diaz Comas Jordi 
Debritto Diago Ona 
Bali Hanen 
Barat Serna Judit 
Voegeli Max 
Barea Garcia Lluis 
Garcia Merchan Nicolas Joaquin 
Pelegrín Rocamora Josep 
Suzuki Reiki 
Romero Gonzalez Denis 
Guerra Turon Lluc 
Linares Miralles Jordi 
Castell Gomez Pau 
Linares Miralles Nuria 
Amoros Canicio Isaac 
Linares Linares Sergio 
Granados Aguilera Cristian 
Tipus
 
 
 
 
 
 
 
U14
 
 
U14
 
 
 
 
U14
U14
U14
 
 
 
U14
U14
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
U14
U14
U10
 
U10
 
 
 
Gr
 
 
A
 
A
A
A
A
 
 
A
 
 
 
 
A
B
B
B
C
A
C
B
B
A
B
A
 
B
A
B
B
B
B
B
C
C
C
C
C
C
C
C
C
C
A
FED
CAT
FRA
CAT
CAT
AND
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
GER
GEO
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
TUN
CAT
SUI
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
CAT
FIDE
2110
2151
1792
1901
1884
1624
1861
1684
1999
1948
1786
2042
1970
1959
1902
1804
1469
1538
1606
1300
1661
1231
1539
1502
1747
1553
1737
2027
1560
1867
1502
1463
1390
1556
1547
1300
0
1275
1299
1142
1287
1264
0
0
0
1742
EloN
2250
0
2023
2005
2015
1885
1933
1892
2178
2132
2097
2042
2148
2112
2099
2048
1872
2068
1933
1710
1936
1668
1868
1725
1946
1821
1946
2057
1849
2023
1665
0
1667
1800
1781
1665
1484
1512
1721
1530
1599
1652
1297
1620
1700
2043
Club/Ciutat
Peona I Peo, C.E.
Perpignan - Les rois de la Tet
Figueres C.E.
Llinars, Club D'escacs
Geva-Cea C.E.
Santa Eugenia Escacs
Peona I Peo, C.E.
Ateneu Colon C.E.
Gerunda, C.E.
Peona I Peo, C.E.
Llinars, Club D'escacs
Cor De Marina Badalona, C.E.
Santa Eugenia Escacs
Platja D'aro, Club Escacs
Figueres C.E.
Figueres C.E.
Sitges Prado Suburenc, P.E.
Figueres C.E.
Tres Peons C.E.
Mataro C.E.
Banyoles, C.E.
Colon Sabadell Chessy
Cerdanyola Valles C.E.
Colon Sabadell Chessy
Cornella C.E.
Peona I Peo, C.E.
Gerunda, C.E.
Platja D'aro, Club Escacs
Palafrugell C.E.
Platja D'aro, Club Escacs
Platja D'aro, Club Escacs
Perpignan - Les rois de la Tet
Olot
Dotze Castells C.E.
Palafrugell C.E.
Montgri, C.E.
Colon Sabadell Chessy
Montgri, C.E.
Paretana D'escacs, Associacio
Figueres C.E.
Montornes C.E.
Palafrugell C.E.
Montornes C.E.
Sant Cugat Club Escacs
Montornes C.E.
Figueres C.E.
Pts. 
6
5
5
4,5
4,5
4,5
4
4
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3,5
3
3
3
3
2,5
2,5
2,5
2,5
2,5
2,5
2
2
2
2
2
2
2
2
2
1,5
1
1
1
0,5
0
Des1
20
22
18
19,5
17,5
17
18
15,5
21
20
20
19
19
19
19
18
17,5
17
15,5
15,5
14,5
19
14
12,5
12
19,5
18,5
17,5
17
15
14,5
18,5
18
17
16
15,5
15
13
11
10,5
17,5
12,5
12
11,5
12
12,5
Des2
22
18,5
14,5
14,3
13,8
13
10
9,5
11,8
11,8
10,3
11,8
11,8
10,3
10,3
8,75
10,5
10,8
9
8,75
6,25
8,5
5,5
4,5
6
7,25
7,25
6,25
4,75
4,25
3
4
4,5
3,5
2,5
4,75
2,5
2
2
2
2,25
1
2
1,5
0,5
0
Dilluns, 25 Octubre 2021 16:45

Inscripció IV Obert Baix Ter

Dilluns, 18 Octubre 2021 20:14

Bases IRT Baix Ter 2021

IV OBERT ESCACS

BAIX TER IRT SUB 2200

 

 

El torneig és obert a tots els/les jugadors/es amb llicència federativa en vigor per a l’any 2021 que no superin els 2200 d’elo FIDE a l’inici del torneig. És vàlid per a elo FIDE i FCE sempre i quan se superi els 25 inscrits, en cas contrari el torneig es podria realitzar però sense ser homologat.

Les bases del torneig són les següents:

LOCAL

 

El torneig es jugarà al Gimnàs Ceip Guillem de Montgrí, situat al Carrer Rose, s/n (costat de l’Escola Guillem de Montgrí), a Torroella de Montgrí (Baix Empordà).

 

Situació GPS: 42.045457, 3.122924

.

 

 

SISTEMA I RITME DE JOC

 

El torneig es disputarà en un grup únic pel sistema suís a 6 rondes. Per a l’elaboració del rànquing inicial, es tindrà en compte l’Elo FIDE primer i després l’ELO Català. Els emparellaments es faran pel programa informàtic Swiss-Manager.

 

El ritme de joc serà de 60 minuts + 30 segons d’increment per jugada per a cada jugador. No es permetrà l’avançament de cap partida.

 

Els Bye seran de zero punts. Se'n podran demanar un màxim de dos.

 

 

DIES I HORARI DE JOC

 

Els horaris de les 6 rondes serà el següent:

 

 

Dia

Data

Hora

Acreditació

Dissabte

4 desembre

10:00

Ronda 1

Dissabte

4 desembre

10:30

Ronda 2

Dissabte

4 desembre

15:00

Ronda 3

Dissabte

4 desembre

18:00

Ronda 4

Diumenge

5 desembre

10:00

Ronda 5

Diumenge

5 desembre

15:00

Ronda 6

Diumenge

5 desembre

18:00

Cloenda

Diumenge

5 desembre

21:00

 

El jugador que arribi passats 30 minuts perdrà la partida per incompareixença.

 

Al finalitzar les rondes 2 i 5 es deixaran 15 minuts per poder començar la següent ronda si no s’han acabat amb el temps previst.

DESEMPATS

 

1) Pel sistema Buchholz menys el més fluix (aplicant ajustament FIDE)

2) Sonneborn-Berger

3) Pel resultat particular dels escaquistes empatats

4) Pel nombre de partides guanyades

5) Suma d’Elo dels oponents

 

 

 

INSCRIPCIONS

 

Les inscripcions es podran fer omplint el FORMULARI, per telèfon al 620196558 (Carles Vilà) o pel correu electrònic Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la., fins el dijous 2 desembre de 2021 a les 21:00 h.

 

Preu: 20 euros general, 15 euros els menors de 14 anys i jubilats.

L'ingrés s'ha de fer al compte bancari ES29-1490-0001-1924-1021-4518 indicant nom i cognoms i club, o a l’inici del torneig.

 

 

COMITÈ ORGANITZADOR

 

Director del torneig: Nicolàs García Merchan

Àrbitre del torneig: Carles Vilà Camps

 

El Comitè estarà format pel director i dos jugadors/es que seran escollits abans de començar la primera ronda.

 

PREMIS

 

General:

1r classificat: trofeu i un pernil

2n classificat: trofeu i lot d’embotits

3r classificat: trofeu i lot d’embotits

Trofeu pel primer classificat de 3 Trams que es determinaran a l’inici de la segona ronda. Els trams vindran determinats segons ordre inicial de l’Elo FIDE.

Trofeu pels millor Sub14 i Sub10.

L’organització podria afegir més premis dels que hi ha aquí establerts. Els premis no són acumulatius.

Cloenda i entrega de premis: al finalitzar la darrera ronda, aproximadament a les 21:00 del diumenge 5 de desembre

ALTRES

Com a mesura per a la protecció del COVID tot participant haurà de dur la mascareta posada dins del recinte de joc, tant si està jugant com no.

 

No es permetrà l’entrada a la sala de joc de telèfons mòbils, tant dels participants com de les persones que vinguin a veure les partides, llevat que estiguin apagats i es mantinguin així durant tota la partida. El jugador autoritzarà a l’equip arbitral a comprovar que el telèfon està apagat en cas de tenir algun dubte.

 

Els participants autoritzen la publicació de les seves dades personals en els diferents mitjans de comunicació que l'organització consideri oportuns per a la necessària difusió de l'esdeveniment (llistats de resultats, classificacions, participants, partides, retransmissions, etc...). Així també els participants autoritzen la publicació d’imatges tant a la web com a les xarxes socials que l’organització pugui fer-ne en el transcurs del torneig i entrega de premis.

 

Les decisions arbitrals podran ser apel·lades per escrit fins a una hora després d’acabada la ronda al Comitè d'Apel·lació, que estarà format pel director del torneig i dos jugadors/es escollits/des durant la primera ronda entre els/les participants. Les decisions d'aquest Comitè seran definitives i inapel·lables.

 

L'organització es reserva el dret de permetre alguna modificació d'aquestes bases per tal de millorar el desenvolupament del torneig.

 

Qualsevol punt no previst en les presents bases es resoldrà aplicant la normativa vigent de la FCE i FIDE per a torneigs oberts i les lleis dels escacs de la FIDE. La participació en el torneig implica la total acceptació d’aquestes bases.

 

 

CONTACTES

 

          Telèfon: 620196558

E-mail: Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.

Web: http://www.clubescacsmontgri.com

 

 

 

 

Dilluns, 18 Octubre 2021 20:14

IV Obert Baix Ter 2021

L'Obert Baix Ter IRT Sub 2200 és obert a tots els/les jugadors/es amb llicència federativa en vigor per a l'any 2021 que no superin els 2200 d'elo FIDE a l'inici del torneig. És vàlid per a Elo FIDE i FCE. Es jugarà a Gimnas Ceip Guillém de Montgrí, ubicat al carrer Roser s/n de Torroella de Montgrí (Baix Empordà). Consistirà en un suís a 6 rondes (en un sol cap de setmana dies) al ritme de 60 minuts més 30 segons per jugada, durant el cap de setmana del  4 i 5 de desembre de 2021.

Els drets d'inscripció són de 20 euros general i 15 euros els menors de 14 anys i majors de 60 anys. L'ingrés s'ha de fer al compte bancari ES29-1490-0001-1924-1021-4518 indicant nom i cognoms i club, o a l’inici del torneig. El formulari per a formalitzar la inscripció: INSCRIPCIÓ.

Per més detalls, podeu consultar les BASES del torneig.

Veure els inscrits: chess-results

 

III Actius Montgrí 2020

Les complicacions sanitàries del COVID19 dels darrers dies a diferents punts de Catalunya i la superposició en dates del Campionat de Catalunya d'Edats fan que haguem de suspendre l'edició d'aquest any de l'Actius Montgrí. Esperem que el proper any podem tornar a la normalitat i gaudir de bones partides d'escacs presencials.

IXª prova del VIII CIRCUIT GIRONÍ ESCACS ACTIUS

  • Data: 6 de setembre del 2020
  • Rondes: 8
  • Ritme de joc: 10 minuts + 3 segons per jugada (10'+3'')
  • Sistema de Joc: Sistema Suís, cal estar federat, torneig homologat per ELO català (mitja K)
  • Hora d'inici: tarda a les 16:00
  • Local de joc: Hotel Clipper, C/ Martinet núm. 52, Torroella de Montgrí.
  • Àrbitre: Carles Vilà
  • Premis:
    • CAMPIÓ: Trofeu + Pernil
    • SOTSCAMPIÓ: Trofeu + Espatlla
    • 3r. CLASS.: Trofeu + Lot d’embotits
    • MILLOR TRAM 1850-2000: Trofeu
    • MILLOR TRAM 1700-1849: Trofeu
    • MILLOR TRAM fins 1700: Trofeu
    • MILLOR SUB-14: Trofeu
  • Preus: 15 €
  • Pagament: Cal fer l’ingrés al compte de la FCE indicant nom, cognoms i "ACTIU MONTGRI". ES89.2100.1033.32.0200130574. Cal portar el justificant de pagament.També es pot fer el pagament en efectiu el mateix dia dels actius.
  • Inscripcions: Formulari d'inscripcions de la FCE
  • Informació:
    • Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.
    • tèlf.: 620196558
  • Organitza: Club Escacs Montgrí i la Delegació Territorial Gironina de la Federació Catalana d’Escacs.

 Nota: per a més informació del VIII Circuit d'Actius Gironí (premis, desempats, etc.) ens remetem a la Circular GIR09/2020.